Yunanistan'da ortalık yine karıştı

Yunanistan'da ortalık yine karıştı
Sintagma Meydanı'ndaki gösteride protestocular ile polis çatıştı.

Yunanistan'da ekonomik krizle mücadeleye yönelik alınması planlanan sert tedbirlere karşı başkent Atina'da protesto eylemi düzenleniyor.

Kamu görevlileri, yerel yönetim çalışanları, öğrenciler ve bazı medya mensuplarının katıldığı Sintagma Meydanı'ndaki protesto eylemi yer yer güvenlik güçleri ile protestocular arasında çatışmalara sahne oluyor.

Hükümetin, mali krizle mücadele çerçevesindeki kamu kuruluşlarında yeniden yapılanma kararına itiraz ederek, işten çıkarılmaları protesto amacıyla 6 Ekim'de 24 saatlik grev kararı alan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY) üyeleri bugün Atina'da Klafthmonos Meydanı'nda da bir gösteri düzenledi.

Ayrıca öğlen saatlerinde kent merkezindeki Omonia Meydanı'nda toplanan öğrenciler, ellerinde "Okul, kitap ve öğretmen istiyoruz", "Füzeleri satın birkaç kitap alın" yazılı pankartlarla Parlamentonun bulunduğu Sintagma Meydanı'na kadar yürümek istedi.

Polis protestocuların Sintigma Meydanı'nda toplanmasını engellemeye çalışırken, polisle çatışan bazı göstericilerin göz altına alındığı belirtiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com