Yunanistan'dan Şok Eden Tasarı!

Yunanistan'dan Şok Eden Tasarı!
Yunanistan uyuşturucuyu serbest bırakacak bir yasa hazırlıyor...

Yunanistan'da, ilk kez uyuşturucu kullanımının şartlı olarak serbest bırakılmasını öngören bir yasanın Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanarak ilgili kurumlara sunulduğu bildirildi.

Yunan medyası, Adalet Bakanı Miltiadis Papayoannu'nun, Sosyal Konular Komisyonu'na sunduğu tasarıda, "uyuşturucu kullanımı, kullanıcının sadece kendisine zarar veren bir eylem olarak kabul edilerek, cezadan muaf tutulmasının öngörüldüğünü" duyurdu.

Haberlerde, söz konusu tasarıda, uyuşturucu kaçaklığına verilen cezalardaki büyük farklılıkları ortadan kaldıracak yeni yasal düzenlemelerin de yer aldığı belirtilirken, uyuşturucu tedariki, uyuşturucu bulundurma, hint keneviri ve diğer uyuşturucuları yetiştirme gibi eylemlere öngörülen cezalarda ise değişiklik yapılmadığı bildirildi.

Bu arada hükümetin, uyuşturucu kullanımının serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısına itiraz eden Yunanistan Komünist Partisi (KKE), yayımladığı bir duyuruda halkı söz konusu yasaya karşı toplu halde tepki göstermeye çağırdı.

Komünist Parti basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucunun "kişilerin kendi seçimi olmadığı, ülkede uygulanan politikanın bir sonucu olduğu" ifade edilerek, hükümetin uyuşturucuyu yasallaştırmakla "özellikle gençlerin beynini ve ruhunu hedef aldığı" kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com