Yunanistan'ı karıştıran intihar

Yunanistan'ı karıştıran intihar
Ekonomik darboğazdaki Yunanistan'da parlamento binasının bulunduğu Sintagma meydanında sabah saatlerinde 77 yaşında bir kişi şakağına sıktığı kurşunla intihar etti.

Olay yerindeki görgü tanıklarına göre yaşlı adam intihar etmeden önce birşey belirtmedi.

Alınan bilgilere göre yaşlı adamın üzerinde ''büyük ekonomik sorunlar yaşadığı ve ailesine borç bırakmak istemediğini'' belirten bir not bulundu. Emekli eczacı olduğu öğrenilen yaşlı adamın bıraktığı notta, ''Çöplerden yiyecek arama durumuna gelmeden önce onurlu bir şekilde hayatıma son vermek istedim'' ifadeleri de yer aldı.

İntiharın duyulmasının ardından tepkilerini göstermek isteyen Yunan vatandaşları olayın meydana geldiği noktaya gelerek, çiçekler ve çeşitli notlar bıraktı.

Notlardan bazılarında yeni borç karşılığı AB ve IMF direktifleriyle alınan sert kemer sıkma önlemlerine işaret edilerek ''Memorandum öldürdü'', Vatandaşı Koruma Bakanı Mihalis Hrisohoidis'in göçmenleri Atina'nın merkezinden belli kamplara toplama planına işaret edilerek, "Umutsuz vatandaşı toplama kampları hazırlayın", Atina Belediye Başkanı Yorgos Kaminis'in protesto gösterileriyle ilgili planına işaret edilerek "Sintagma Meydanında intiharlara izin verilsin mi-" ifadeleri yer aldı.

Yaşlı adamın üye olduğu Yunanistan Eczacılar Birliği yöneticileri de olay yerine gelerek çiçek bıraktı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com