Yunanistan'la Yeni Kardak Krizi!

Yunanistan'la Yeni Kardak Krizi!
Kardak Kayalıkları yine Türk ve Yunan sahil güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getirdi..

Geçmişte Türkiye ile Yunanistan'ı sık sık karşı karşıya getiren KArdak kayalıklarında bu defa balıkçı krizi yaşandı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi açıklarındaki Kardak Kayalıkları'na bu sabah erken saatlerde gelen ve karasularını ihlal eden Yunan balıkçı teknelerine, Türk Sahil Güvenlik botu engel oldu. Türk ve Yunan sahil güvenlik botları sık sık karşı karşıya geldi.

KAYALIKLARDA GERİLİM
Gümüşlük Beldesi'ne 4.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları'na Yunanistan'ın Kilimli (Kalimnos) ve Leros adalarından bu sabah saat 06.00'da 14 Yunan balıkçı teknesi geldi. Kardak kayalıklarını geçerek Çavuş ve Çatal adaları açıklarından Türk karasularını ihlal eden balıkçı teknelerine, Turgutreis Limanı'ndan hareket eden Astsubay Başçavuş Rıza Bayrı komutasındaki 11 nolu Türk Sahil Güvenlik botu engel oldu. Yunan balıkçıları Türk karasularından çıkaran bot ile Yunan sahil güvenlik botu Kardak Kayalıkları çevresinde sık sık karşı karşıya geldi.

1 HAFTADA 18 KEZ İHLAL EDİLDİ
Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada da son bir hafta içerisinde 14 Yunan balıkçı kayığı ile 4 Yunan sahil güvenlik botunun Türk sularını ihlal ettiği ve olayın Dışişleri Bakanlığı'na bildirildiği belirtildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com