Yunus Emre evlerindeki gecikmeye vatandaş tepkisi

Yunus Emre evlerindeki gecikmeye vatandaş tepkisi
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde teslim edilmek kaydıyla Muradınlar Mahallesinde yaptırılan 200

19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde teslim edilmek kaydıyla Muradınlar Mahallesinde yaptırılan 200 Yunus Emre Tipi prefabrik konuttaki yaklaşık 60 günlük gecikme hak sahibi vatandaşların tepkisine neden oldu.
Prefabrik konutların hazır olmasına karşın belirlenen hak sahiplerine dağıtılmamasına Kızılay ile işi yapan müteahhit firma arasında yaşanan krizin neden olduğu bildiriliyor.
Kızılay ile müteahhit firma arasında yaşanan kriz nedeniyle Yunus Emre Tipi Prefabrik konutlara yerleşemedikleri için Panayır alanındaki çadırlarda yaz sıcağında piştiklerini ifade eden Simavlı depremzede Mustafa Aksu, Kütahya Valiliği ile Simav Kaymakamlığının krize el atması gerektiğini bildirdi.
Kendisi gibi evi ağır hasar gördüğü için Panayır alanındaki çadır kentte kalan pek çok vatandaşın mağdur duruma düştüğünü dile getiren Mustafa Aksu, “ Kaymakamlık bu evlere yerleştireceği depremzedeleri belirledi. Binaların elektrik ve su abonmanları da yapıldı. Her türlü mefruşatları da döşendi. Hazır hale gelmesine karşın tam 2 aydır konutlar hak sahiplerine teslim edilmiyor. Bu nasıl bir iştir anlayamadık” şeklinde konuştu.
15 günlük İzin dönüşü Yunus Emre Prefabrik konutlarının bulunduğu Muradınlar mahallesinde incelemelerde bulunan Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, “Ben bu evlerden yararlanacak 124 kişiyi belirledim.
Ancak müteahhit firma Kızılay ile ilgili problemini halletmediği gerekçesiyle evlerin anahtarlarını bir türlü teslim etmiyor. Anahtarları bize teslim ettiği gün ben hak sahiplerini bu evlere yerleştirmeye hazırım. Gecikme Kaymakamlığımızdan kaynaklanmıyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com