Yunuslar İlköğretim Okulu Polonya ve Romanyalı okul ortaklarını ağırlıyor

Yunuslar İlköğretim Okulu Polonya ve Romanyalı okul ortaklarını ağırlıyor
Yunuslar İlköğretim Okulu, Avrupa Birliği Comenius Projeleri kapsamında Türkiye'ye gelen Polonya ve Romanya okul ortaklarını ağırlıyor.

Kütahya'nın Gediz İlçesine bağlı Yunuslar İlköğretim Okulu, Avrupa Birliği Comenius Projeleri kapsamında Türkiye'ye gelen Polonya ve Romanya okul ortaklarını ağırlıyor.
Yunuslar İlköğretim Okulu Müdürü Adem Akarsu, Avrupa Birliği Comenius Projelerinden Eurasia is Singing Projesi (Avrasya Şarkı Söylüyor) programının 18-26 Nisan 2012 tarihli 3. buluşması çerçevesinde Polonya'nın Zawadka bölgesinden 5 öğretmen ve 4 öğrenci, Romanya'nın Bala Kentinden 6 öğretmen ve 1 öğrenci olmak üzere kendilerine misafir olarak gelen toplam 16 okul ortağını ağırladıklarını söyledi.

Misafirlerle birlikte ilk önce Gediz Halk Eğitim Merkezi'nde proje buluşmasının açılışını yaptıklarını ve gezi çerçevesinde Gediz İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, MNA Anadolu Lisesi, Gediz Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Öğretmen Lisesinin ziyaret edildiğini belirten Yunuslar İlköğretim Okulu Müdürü Adem Akarsu, 20-21-22 Nisan 2012 tarihlerinde misafirler için düzenlenecek gezi kapsamında Pamukkale, Efes, İzmir ziyaretleri ve Çeşme'de yat turu gerçekleştirileceğini, 23 Nisan tarihinde Yunuslar İlköğretim Okulu'nda 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlanacağını, 24 Nisan tarihinde Murat Dağı'nda piknik yapılacağını, 25 Nisan tarihinde Kütahya ve Eskişehir illeri ziyaret edilerek tarihi ve turistik yerlerin gezileceğini ve tanıtılacağını, 26 Nisan 2012 tarihinde ise ortakların ülkelerine döneceğini ifade etti.

Okul Müdürü Akarsu, "Avrupalı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak ilçemiz ve ülkemizin misafirperverliğini, kültürünü ve tarihi zenginliklerini tüm dünyaya tanıtmaya çalışacağız" dedi.

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com