Yürek yakan ihanet!

Yürek yakan ihanet!
Çukurca'daki 8 askerimizi şehit eden mayınlı tuzakta şok ayrıntı: Malzemeler korucudan!

Çukurca'da, 17 Ağustos günü 100 kilo C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak yapılan saldırıda zırhlı araç bu hale gelmişti. Mayınlı tuzağın patlaması sonucu, Binbaşı Yavuz Başayar ile birlikte toplam 8 askerimiz şehit düşmüştü.

Hakkari-Çukurca'daki hain saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada korucuların PKK'ya yardım ettiği belirlendi Terör örgütü PKK'nın tuzağına düşen ve 8 asker ile 1 korucunun şehit edildiği Çukurca'daki pusuda, bazı korucuların teröristlere yardım ettiği ortaya çıktı.

Çukurca'daki saldırının ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 korucunun, mayınlı tuzakta kullanılan malzemelerin temininde aktif rol aldığı ileri sürülüyor. Bu kişilerin, teröristlerin korucu kıyafetleriyle mayınları döşediğini bildiği halde haber vermediği ve saldırıyı gerçekleştirenlerle çeşitli toplantılar yaptığı belirtiliyor. MAYIN DÖŞEYEN KORUCULAR Yaklaşık 100 kiloluk C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak yapılan mayınlı saldırı için döşenen 3 kilometre kablonun temininde söz konusu korucuların aktif olarak yer aldığı öne sürülüyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNE MALZEME YARDIMI

Terör örgütü PKK'nın mayınlı saldırısıyla ilgili 22 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan 7'si tutuklandı. Zaman'dan İbrahim Doğan'ın haberine göre, sorgulanan ve tutuklanan korucuların, terör örgütünün eylemi gerçekleştirmesine zemin hazırlayacak şekilde işe karıştığı, hatta bazılarının mayınlı tuzakta kullanılan malzemelerin temininde de rol aldığına yönelik deliller bulunduğu iddia ediliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com