Yurt arazine AVM yapmışlar!

Yurt arazine AVM yapmışlar!
Redhack'in açıkladığı YÖK belgelerinde, Ege Üniversitesi'ne ait kamulaştırılmış arazinin alışveriş merkezi yapılması için bir inşaat şirketine verildiği ortaya çıktı.

Redhack YÖK’ü hackleyerek elde ettiği belgeleri kamuoyuyla paylaşmayı sürdürüyor.
 
Hackerların paylaştığı belgelerde Ege Üniversitesi ile ilgili iddialar da yer alıyor.
 
Belgede, Ege Üniversitesi’ne ait arazinin eğitim amaçlı kamulaştırıldığı ancak daha sonra mevzuata aykırı olarak imar planı tadilatı yapılarak ve alışveriş merkezi yapılması için bir inşaat şirketi ile sözleşme yapıldığı iddia edildi.
 
YURT YERİNE AVM
 
1999 yılında yapıldığı belirtilen sözleşmede, üniversiteye ait 2 bin 500 kişilik yurt yapılması planlanan araziye, daha sonra büyük bir alışveriş merkezinin yapılmasının sağlandığı ileri sürüldü. Belgede, sözleşme tarihinden beri göreve gelen yöneticilerin bu duruma göz yumduğu belirtilerek, görevlerini kötüye kullandıkları iddia edildi. Redhack’in elde ettiği belgede sözleşme yapan kişilerin isimleri, alışveriş merkezinin ve inşaat şirketinin adı da yer aldı..
 
SKANDAL ORTAYA ÇIKTI
 
Redhack’in açıkladığı belgelere göre, firma ile üniversite arasında imzalanan anlaşmanın 10. maddesinde arazide 2 bin 500 yataklı yurt, günü birlik konaklama tesisleri, spor sahası, sinema ve fast food kurulacağının belirtildi, Ancak daha sonra araziye Türkiye’nin büyük alışveriş merkezlerinden birinin kurulduğu, öğrenci yurdu ve sosyal tesislerin ise yapılmadığı ortaya çıktı. Belgeye göre, kanunsuz bu uygulamayı iptal ettirmek için hiçbir girişimde de bulunulmadı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com