Yurt gazetesi yayın hayatına başladı!

Yurt gazetesi yayın hayatına başladı!
Merdan Yanardağ'ın yönettiği Yurt gazetesi yayın hayatına başladı... Gazetenin ilk sayısı 29 Ocak'ta okura merhaba dedi.

29 Ocak'ta ilk sayısı çıkan gazete, çarpıcı bir manşetle okurları ile buluştu...

İlk manşetinde Uludere katliamına değindi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uludere katliamına ilişkin "Vur emri Başbakan’dan" sözü gazetenin ilk sayısında manşette yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Şırnak’ın Uludere ilçesinde 34 yurttaşımızın ölümüyle sonuçlanan sınır ötesi askeri operasyon emrini kimin verdiğini Yurt gazetesi’ne açıkladı.

Kılıçdaroğlu, Uludere’deki operasyon emrinin Başbakan Erdoğan tarafından verildiğini söyledi.

İlk gününde 300 bin sattı

Çiçeği burnunda gazete, daha ilk gününde pek çok ulusal gazeteyi geride bırakarak 300 bin adet sattı.

Toplumcu, halktan yana ve yurtsever

Kendisini "toplumcu, halktan yana ve yurtsever" olarak tanımlayan gazetede Korkut Boratav, Nihat Behram, Hakan Gülseven gibi isimler yazıyor.

Yurt gazetesi yayın kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

Gazetemizin yayıncısı, (CHP Kahramanmaraş) milletvekili ve işadamı Durdu Özbolat olacak. Gazeteci Merdan Yanardağ liderliğinde yayına hazırlanan Yurt gazetesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 27 bin bayi ve satış noktasında okuyucunun karşısına çıkıyor. Gazetemiz 16 sayfa, 8 sayfası renkli, Pazar günleri 8 sayfalık bulmaca eki ile birlikte yayımlanmaya başlanacak ve 50 kuruştan satılacak.

Seçkin ve deneyimli bir kadro tarafından hazırlanan Yurt Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ. Gazetenin yazı işleri müdürleri İdris Adil, Hicran Aygün, Ahmet Ravalı (sorumlu), Tosun Yavuz (spor), Görsel Yönetmen Tekin Cebeci, Haber Müdürü Cengiz Erdinç. Deneyimli gazeteci Nahit Duru, Ankara Temsilcimiz. Hiçbir basın grubu, siyasi parti, örgüt veya baskı grubu ile bağı olmayan, gerçek anlamda bağımsız ve bağlantısız bir halk gazetesi olan Yurt; egemen, yerleşik ve yukarıdan dayatılan gazetecilik anlayışına alternatif bir yayın. İktidarlar ve güç odakları dışı bir gazete.


Muhalif gazete olacak

Yurt, korkmadan, boyun eğmeden, susmadan, gözlerini kapatmadan habercilik yapacak, muhalif bir gazete olacak. Pornografiye, küfre, hakarete başvurmadan, lümpen bir ağız kullanmadan, kadını aşağılamadan, insan onuruyla oynamadan habercilik yapacak. Özgürlükleri ve demokrasiyi savunacak. İnsanlığın ilerici birikimine ve Cumhuriyet'in kazanımlarına sahip çıkacak. Şovenizme, dinsel ve etnik ayrımcılığa karşı çıkacak; toplumcu, halktan yana ve yurtsever bir gazete olacak. Yurt, aynı zamanda eğlenceli bir gazete olacak. Magazin haberleri, her gün tam sayfa bulmacası ile keyif verecek. Türkiye'nin tartışmasız en iyi polisiye yazarı olan Celil Oker'in gazetemiz için hazırladığı polisiye dizisi ilgiyle okuyacaksınız.

Gazetede hangi yazarlar yazacak

Cüneyt Ülsever, Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, Prof. Yaşar Nuri Öztürk, Prof. Dr. İzzettin Doğan, Prof.Dr. Korkut Boratav, İsmet Solak, Nihat Behram, Cevher Kantarcı, Atilla Akar, Atilla Özsever, Celil Oker (polisiye seri roman), Tayfun Talipoğlu, Yaşar Seyman, Kahraman Tazeaoğlu, Hakan Gülseven, İdris Adil, İnci Hekimoğlu, Muzaffer Kara, Nahit Duru, Necdet Saraç, Rana Ulaş, Sener Köksümer, Şükrü Yavuz, Yılmaz Polat...

Öte yandan, YURT gazetesinin yayın hayatına başlamasının ardından, aynı isimle bir de TV kanalının izleyiciyle buluşacağı ifade edildi.

Ali Balkız'la birlikte hareket ediyor

Günlük gazetesi çıkan ve ulusal bir TV kanalı kurmak için çalışan CHP'li milletvekili Durdu Özbolat'ın Alevi Birlikleri Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız'la birlikte hareket ettiği öğrenildi. 2007 seçimlerinde ilk kez CHP'den Meclise giren Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat (49), Türk-Alman ortaklığında rüzgar enerjisi sektöründe yatırımlara sahip bulunuyor. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com