Yurt gazetesinden muz tepkisi

Yurt gazetesinden muz tepkisi
"Biz muzu çok severiz. Hepimiz Zenciyiz" diyen Yurt gazertesinin tam sayfalık ilanında şöyle denildi.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası bazı taraftarların muzlu tepkisi çok konuşulmuş, Drogba'nın gösterdiği tepki sonrası olay dünyada yankı uyandırmıştı. Fenerbahçeli yöneticiler, iki taraftarla birlikte basın toplantısı düzenlemiş, ardından Galatasaray yeni görüntüler paylaşmıştı.

Bugün  gazetelerinin manşetlerinde yer alan muz tepkilerinin en çarpıcı olanı Yurt gazetesinden geldi. "Biz muzu çok severiz. Hepimiz Zenciyiz" diyen Yurt gazertesinin tam sayfalık ilanında şöyle denildi.

"Dünyanın hiçbir coğrafyasında, üzerinde yaşadığımız topraklarda olduğu kadar siyahi insanlara değer verilmemiştir. Bu ülkenin insnalarına bir çok konuda suçlama yapılabilir. Ama Türkiye'de siyagi insanlara yönelik ayrımcılık ve küçümseme menşeli davranışların bulunduğunu söylemek, sadece ve sadece iftira malum hakaretin kendisi gibi bu ülke insanına karşı işlenmiş bir "insanlık suçu"dur. Türkiye'de ırkçılık hiç olmadı, olmayacaktır da!.. Çünkü bir hepimiz insanız ve aynı zamanda hepimiz Zenciyiz!.." (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com