Yurt inşaatı tam gaz

Yurt inşaatı tam gaz
2 bin 400 dolayında öğrencinin öğrenimini sürdüğü Kütahya'nın Simav ilçesindeki Dumlupınar Üniversitesine bağlı Simav Teknik Eğitim Fakültesi ile Simav Meslek Yüksekokulu'nun Muradınlar Kampus alanında yapımına bir ay önce başlanan 500 kişilik öğre

2 bin 400 dolayında öğrencinin öğrenimini sürdüğü Kütahya'nın Simav ilçesindeki Dumlupınar Üniversitesine bağlı Simav Teknik Eğitim Fakültesi ile Simav Meslek Yüksekokulu'nun Muradınlar Kampus alanında yapımına bir ay önce başlanan 500 kişilik öğrenci yurdu inşaatı tam gaz devam ediyor.
Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan 250'si erkek, 250'si kız öğrenciyi barındıracak 12 milyon proje tutarındaki yurt inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı ve yönetim Kurulu üyeleri ile İl Genel Meclisi Daimi Encümen Üyesi Hüseyin Kalaycık inşaatı üstlenen Güma İnşaat Sanayi Ticaret ve Limitet Şirket yetkililerinden bilgi aldı.
AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, 500 günde tamamlanması planlanan öğrenci yurdu inşaatının öne alınması için müteahhit firma yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını ve inşaatın 500 günden önce tamamlanmasının mümkün göründüğünü ifade etti. Simav'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait bir yurt binası bulunmadığı için öğrencilerin ilçede özel yurtlar ile kiralık evlerde kalmak zorunda kaldıklarını dile getiren AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, üniversitelilerin bir an önce kendi yurtlarına kavuşmaları için müteahhit firma yetkililerinden ricada bulunduklarını ve işlerini hızlandırmalarını istediklerini ifada etti.
Yurt inşaatıyla ilgili herhangi bir maddi sorunun bulunmadığını anlatan Yağcı, resmi temel atma töreninin ise önümüzdeki birkaç gün içerisinde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer ve diğer protokol üyelerinin de katılacağı resmi bir törenle gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti. Yağcı, 500 kişilik modern yurt binasının Simav'a kazandırılmasında emeği geçen siyasilerle bürokratlara ayrı ayrı teşekkür ettiklerini bildirdi. Müteahhit firma yetkilileri de Muradınlar Kampusuna Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılan 500 kişilik öğrenci yurdunun yapım çalışmalarında kendilerine araç ve iş makinesi desteği sağlayan Simav Belediyesi'ne teşekkür ettiklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com