Yurt kompleksinin eksiklikleri tamamlanıyor

Yurt kompleksinin eksiklikleri tamamlanıyor
Kütahya Simav'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 500 kişilik kız ve erkek Öğrenci Yurdu Kompleksinin eksiklikleri kurum ve hayırseverlerin desteğiyle tamamlanıyor.

Kütahya Simav'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 500 kişilik kız ve erkek Öğrenci Yurdu Kompleksinin eksiklikleri kurum ve hayırseverlerin desteğiyle tamamlanıyor.
130'u kız olmak üzere toplam 370 öğrencinin barındığı Muradınlar Mahallesindeki 5 katlı modern yurt kompleksindeki 120 kişilik sinema ve toplantı salonu ile internet kafe hizmete açılırken hayırseverlerde kondisyon merkezine piyasa değeri 20 bin lirayı bulan değişik fitnes ve vücut geliştirme cihazı bağışlayarak modernizasyona katkı sağladı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)'ne bağlı Simav Teknoloji Fakültesi ile Simav Meslek Yüksek Okulunun Muradınlar Mahallesindeki Simav Yerleşkesine yakın bir yerde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yaklaşık 11 milyon TL'ye yaptırılan ve geçen yıl hizmete açılan 5 katlı Yurt Kompleksinin çevre düzenleme çalışmaları ile 270 değişik fidanın dikim çalışmalarına Simav Orman İşletme Müdürlüğü ile Simav Belediyesi de katkı sağladı.
Yurt kompleksinin eksikliklerinin tamamlanmasının motivasyonlarını artırdığını ifade eden Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Bölümü öğrencisi Şükran Gökbel ile Sercan Sayhan, Sinan Boğa, Yunus Yapar ve Serkan Kaya isimli öğrenciler yurt kompleksinde güven ve huzur ortamında kendilerine barınma olanağı sağlayan yöneticilere teşekkür etti. Şükran Göbel, “Kendimizi diğer öğrencilere göre çok şanslı hissediyoruz. Otel konforunda bir hizmet alıyoruz. Hem Kredi ve Yurtlar Kurumuna hem de Simav'daki yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Barınmanın yanı sıra yemek servisimiz de çok mükemmel. Ailelerimizin gözü arkada kalmıyor. Arkadaşlarımızla samimi bir ortamda sıcak bir yuva mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com