Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında görev değişimi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında görev değişimi
Doç. Dr. Kudret Bülbül'ün YTB Başkanlığına getirilmesi nedeniyle görev teslim töreni düzenlendi

ANKARA (AA) - Kudret Bülbül, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) görevini düzenlenen törenle devraldı.

Doç. Dr. Bülbül, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in katılımıyla YTB binsaında gerçekleşen görev teslim töreninde, Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevini Başbakanlık Müşavirliği görevine atanan Kemal Yurtnaç’tan devraldı.   

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. İşler, törende yaptığı konuşmasında, Bülbül’ün yeni görevinde bu kurumu aldığı noktadan daha ileri noktalara götüreceğini vurgulayarak, "Doç. Dr. Bülbül’ün akademisyen kimliğinin dışında üç buçuk senelik bürokrasi tecrübesi vardır. Bu tecrübeyi önemsiyorum. Donanım ve birikimi aynı zamanda akademik bakışıyla da bu kuruma yeni bir vizyon katacaktır. Yeni görevinde Doç. Dr. Kudret Bülbül'e başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

-"Birlikte daha çok çalışacağız"-

YTB kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç’tan görevi devralan Doç. Dr. Bülbül de konuşmasında, "Bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye’de hepimiz birer başarı hikayesiyiz" ifadelerini kullandı.

Emek verildiği sürece en alt düzeyden en üst noktalara kadar gelinebilmesinin Türkiye’de alınabilecek en büyük hazlardan biri olduğunun altını çizen Bülbül, şunları kaydetti:

"Türkiye, ilişkileri siyasal çizgilerle sınırlı olamayacak kadar geniş bir ülkedir. Elbette güncel sorunlara çözümler üreteceğiz ancak entelektüel sermaye işbirliğinin ihtiyaç duyulan bir alan olduğunu düşünüyorum. Entelektüel sermaye işbirliğini sadece kamu üzerinden değil, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler üzerinden ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Herkesin hemfikir olduğu alanlarda doğal olarak çok daha fazla değerlendirmeler yapacağız. Daha rahat ifade edeceğiz ki daha az yanlış yapalım."

Bülbül, bunu yaparken gelişmiş demokrasilerin deneyimleri ve en az onun kadar değerli Türkiye'deki medeniyetinin birikimiyle de hareket edeceğine işaret ederek, YTB'nin, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu kurumlardan birisi olduğunu kaydetti.

Hep birlikte daha da çok çalışacaklarını söyleyen Bülbül, "Yeni bir kurum kurmak gerçekten çok zordur. Ben de böyle bir kurumdan geliyorum. Bu çerçevede Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı bugünlere getiren Sayın Bakanıma ve Kemal Bey’e ve bütün YTB çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Başarılı faaliyetler hızlandırılarak devam ettirilecektir” şeklinde konuştu.

-“YTB’nin daha da ilerleyeceğine inanıyorum”-

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan YTB kurucu Başkanı Yurtnaç ise yeni görevlerin yeni heyecanlar olduğuna işaret ederek, geriye dönüp baktığında, yaşamış olduğu tecrübelerden edindiği birçok nokta olduğuna değindi. Yurtnaç, şunları kaydetti:

"Burada kurumumuz için yaptığımız her şey hep birlikte oldu. Bu süre zarfında Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sayın Başbakanımıza hepsinden destek gördük. Başkana bağlı olmadan yapılan on beş senelik kısa orta uzun vadelerle belirlenen faaliyet ve hedeflere, bizden sonra göreve başlayan Kudret Bülbül’ün yardımcı olmaya devam edeceğini düşünüyorum.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com