Yurtdışı yasağı için hangi isim HSYK'ya başvurdu

Yurtdışı yasağı için hangi isim HSYK'ya başvurdu
Zekeriya Öz’e örgüt üyesi olmak, askeri casusluk suçuna iştirak, suçun maddi unsurlarını oluşturmak suretiyle iftira suçuna iştirak, sahte resmi belge düzenlemek ve görevi kötüye kullanmak suçlarından suçlamalarında bulunulmuştu

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla AKP Hükümeti ile Fetullah Gülen Cemaati arasında Türkiye’de devlet imkan ve güçlerini elde etmek için bir savaşın olduğu ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın Danışmanın Yalçın Akdoğan’ın ‘’Türk Ordusu’na kumpas kuruldu’’ itirafı da AKP ile Cemaat savaşı olmasaydı ortaya bile çıkmayacaktı.

Türk askerlerinin Ergenekon ve Balyoz Davaları kapsamında sahte delillerle cezaevine konuldukları ve itibarsızlaştırılmaları için nasıl kampanyalar yapıldığı hepimizin aklında.

Ergenekon mağdurlarından biri olan Gazi Üsteğmen ve Avukat Serdar Öztürk’te 25 yıl 6 ay hapis cezası almıştı.Ergenekon Davası’nın savcısı Zekeriya Öz’dü. Türk askerine kumpas kurulurken savcı Öz’ü kahraman ilan eden AKP Hükümeti iş Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a ve AKP’li 3 Bakan ve Bakan çocuklarına, AKP yandaşı ünlü işadamlarına uzanınca Başbakan Erdoğan’ın hedefi haline gelmişti.

Nerden nereye dedirten türden olaylar içerisinde Türkiye gündemi sarsıldıkça sarsılıyor.

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını yöneten savcı Zekeriya Öz’den dava dosyası alınarak, Çağlayan Adalet Sarayı’ndan Bakırköy Adalet Sarayı’na sürülmesi de ayrı bir hukuk skandalı.

Bu arada, Ergenekon Davası’ndan hapis cezası alan Gazi Üsteğmen ve Avukat Serdar Öztürk, eski Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulması için HSYK’ya başvurdu.

Aydınlık gazetesinden Sezim Özadalı'nın haberine göre, Serdar Öztürk dilekçesinde Zekeriya Öz hakkında daha önce suç duyurusunda bulunduğu ve hakkında soruşturma başlatıldığından yurtdışına çıkabileceği uyarısında bulundu. Zekeriya Öz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atanma kararının ardından izne ayrılmıştı.

Öztürk, daha önce HSYK yaptığı şikayette Zekeriya Öz’e örgüt üyesi olmak, askeri casusluk suçuna iştirak, suçun maddi unsurlarını oluşturmak suretiyle iftira suçuna iştirak, sahte resmi belge düzenlemek ve görevi kötüye kullanmak suçlarından suçlamalarında bulunmuştu. Öz hakkında inceleme başlatılmıştı. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com