YURTKUR’a İlahiyatçı müdür

YURTKUR’a İlahiyatçı müdür
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü görevine İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan getirildi.

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne, Prof. Dr. Recep Kaymakcan’ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
 
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, dün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Başbakanlık Müşavirliğine atanmıştı.
 
Albayrak, 1976 yılında “yurt memuru” olarak göreve başladığı YURTKUR’da Mart 2003’ten bu yana genel müdürlük yapıyordu.
 
RECEP KAYMAKCAN KİMDİR?
 
Kaymakcan, 1990 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra 3 yıl Ankara’da liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında YÖK tarafından merkezi olarak yapılan yurtdışı lisansüstü burs sınavını kazanarak İngiltere’ye din eğitimi alanında doktora yapmak üzere gönderildi. Doktorasını 1998 yılında İngiltere Leeds Üniversitesinde tamamladı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesine yardımcı doçent olarak atandı. 2000-2001 yılında TUBA bursiyeri olarak İngiltere’de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılında doçent unvanını alan Kaymakcan 2007’de profesör oldu. Halen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi ve Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışıyordu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com