YURTKUR'un hedefi 50 bin kişilik yurt

YURTKUR'un hedefi 50 bin kişilik yurt
YURTKUR GENEL MÜDÜRÜ ALBAYRAK: ''İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ 50. YILDA HEDEFİMİZ 50 BİN KAPASİTELİ İLAVE YURTLAR YAPARAK YIL SONUNA KADAR KAPASİTEMİZİ 300 BİNİN ÜZERİNE ÇIKARMAKTIR''

YURTKUR GENEL MÜDÜRÜ ALBAYRAK: ''İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ 50. YILDA HEDEFİMİZ 50 BİN KAPASİTELİ İLAVE YURTLAR YAPARAK YIL SONUNA KADAR KAPASİTEMİZİ 300 BİNİN ÜZERİNE ÇIKARMAKTIR''
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, kurumun bu yıl 50'inci yılını kutladığını belirterek, yıl sonuna kadar 50 bin kişilik ilave kapasiteyi öğrencilerin hizmetine sunmayı hedeflediklerini bildirdi.
Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Yerleşke'de Zafertepe Yurt Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 3 ay önce hizmete alınan yurtta incelemelerde bulunan Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, YURTKUR'un kendisini geliştirmeye ve yenilemeye devam ettiğini söyledi.
Şu anda Türkiye'de 110 yatırım noktaları bulunduğunu, bu yılın yatırım programına 72 projeyi daha eklemek için Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ile görüşmelerinin sürdüğünü belirten Albayrak, bunların onaylanmasıyla YURTKUR'un 182 projesiyle üniversite gençliğinin sorunlarını çözeceğini anlattı.
Albayrak, eski ve yeni yurtları modern hale getirmek için büyük bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Son 8 yılda 80 bine yakın kapasite artırımı yaptık. Ancak eski yurtlarımızdaki o uygun olmayan ranzaları kaldırıp 10 bin civarında kapasite düşümüne gittik. Şu anda Türkiye'de 52 yurt inşaatımız devam ediyor. Bu inşaatlar yıl sonuna kadar bitecek ve YURTKUR'un 251 bin 500 olan kapasitesi 300 bini geçecek. Alanları geniş modern yurtlar yaptığımız için buraları öğrencinin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek sosyal donatılarla donatıyoruz.
Sinema salonundan kuaförüne, kantininden lokantasına kadar her ihtiyacı planlıyoruz. Son yıllarda yaptığımız atılımlar çerçevesinde özellikle sıcak su verme, güvenlik, temizlik, öğrenciye idareci arkadaşlarımızın davranışları itibariyle yüzde 100 doluluk oranına ulaştık. Yurtlarımızda son 8 yıldır günün 24 saati sıcak su var. Öğrencimiz istediği zaman sıcak suyu kullanabilir, duşunu alabilir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com