Yurttan kaçan çoçukları gazinoda fuhuşa sürüklediler

Yurttan kaçan çoçukları gazinoda fuhuşa sürüklediler
Bursa’da çok sayıda gazinoya yönelik operasyonda 43 kişi gözaltına alınırken, zanlıların yurttan kaçan çocukları fuhuşa sürükleyerek görüntülerini kaydettikleri kadınlara şantaj yaptığı öne sürüldü.

İddiaya göre yurttan kaçan çocukları fuhuş batağına düşüren ve bünyesinde çalıştırdığı konsomatrisleri döverek ve zorla senet imzalatarak çalıştırdığı öne sürülen gazino sahipleri ve menajerleri takibe alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 8 ay 20 gün süren teknik takip sonucu 24-27 kasım tarihleri arasında Bursa merkezli İzmir, İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Zonguldak illerini kapsayan operasyonlar düzenlendi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 43 kişi sorgulanmak üzere Bursa Emniyeti’ne getirildi.

Emniyette sorgulanan zanlılar, polise kan donduran ifadeler verdi.

İddiaya göre zanlılar zorla fuhuş yaptırdıkları kadınların görüntülerini kameraya kaydetti.

Zanlılar, kadınların gazinodan kaçıp gitmesini engellemek için onlara senet imzalattırdı.

Hamile kalan kadınlara zorla çocuk düşürten şebeke, gazinodan kaçan kadınları ise çektikleri şantaj görüntüleriyle tehdit etti.

Zanlılardan bazılarının ifadelerinde hamile kadınlara zorla çocuk düşürme olayını doğruladığı belirtildi.

2 MİLYON 941 BİN LİRALIK SENET İMZALATTILAR

Polis, gazino ve evlerinde yaptığı aramada 13 adet ruhsatsız, 2 adet ruhsatlı, bu silahlara ait 167 fişek, 10 gram uyuşturucu madde, şantaj ve hileyle imzalattırılan 522 adet 2 milyon 941 bin 538 TL tutarında imzalı senet, 1 muşta, 13 bilgisayar kasası, 13 adet laptop, 12 adet hard disk, 5 flash disk, 310 adet DVD ve CD, 43 cep telefonu, 3 fotoğraf makinası, 4 sim kart, 6 kart okuyucuya incelenmek üzere el konuldu.

Yapılan operasyonu değerlendiren Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Pehlivan, işlenen suçların kimsenin yanına kar kalmayacağını söyledi. Zanlıların hangi suçlardan çıkarıldığını tek tek anlatan Pehlivan, “Suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, insan ticareti, fuhuşa teşvik ve aracılık, çocuğu fuhuşa teşvik ve alıkoymak, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, çocuğu hile veya zorla çalıştırmak, yetiştirme yurdundan yaşı küçüğün kaçmasına yardım etmek, nitelikli cinsel saldırı, çocuk düşürtmek, uyuşturucu madde kullanmak, satmak, 6136 SKM, tehdit, kasten yaralama, darp, iş yeri kurşunlama, araç kurşunlama, hile veya zorla senet imzalatma, tehdit ile para almak, yağma, kişisel görüntüleri şantaj amaçlı kullanılması, sahte belge düzenlemek veya kendisine ait olmayan kimlik kullandırma, adli yargılamayı etkileme, iş kanunu ve yabancıların çalıştırılması ile ilgili kanunlara muhalefet, kamu görevini kötüye kullanmak, görevi ihmal ve haksız menfaat temin etmek, olayların tespiti amacı ile soruşturma başlatıldı. 8 ay 20 gün süren fiziki ve teknik çalışmalar ile 62 mağdur ve müştekinin ifadeleri ışığında 24.11.2012 günü yakalamaya dönüştürülen, planlı ve eş zamanlı Bursa merkezde, İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir ve Zonguldak illerini kapsayan operasyonda 1’i bayan olmak üzere toplam 43 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır” dedi.

Gözaltına alınan şahısların çalıştıkları gazino, pavyon, restoran, menajerlik büroları ve ikametlerine savcılıktan alınan izinle arama yapıldığını belirten Pehlivan, Bursa’nın huzurunu ilke edinen emniyet teşkilatının çalışmalarının kararlılıkla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Savcılığın soruşturmayla ilgili gizlilik kararı bulunduğu da kaydedildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com