"Yurttaşlarımız hükümeti güncelleyecektir"

"Yurttaşlarımız hükümeti güncelleyecektir"
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, hükümetin vatandaşla alay ettiğini savunarak, "zamlarla vergilerle gasp edilen yurttaşlarımız günü geldiğinde hükümeti de mutlaka güncelleyecektir" dedi...

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, hükümetin vatandaşla alay ettiğini savunarak, "zamlarla vergilerle gasp edilen yurttaşlarımız günü geldiğinde hükümeti de mutlaka güncelleyecektir" dedi.

AKP hükümetini, elektriğe ve doğalgaza yaptığı zammın üzerinden 20 gün geçmeden ikinci bir zam dalgasıyla vatandaşın cüzdanını vurduğunu ifade eden Salıcı şöyle devam etti:

"İnanç sömürüsüyle harmanlanmış fakir fukara edebiyatıyla iktidara oturanların ekonomi yönetimindeki beceriksizliği son zamlarla iyice zirve yaptı. Türkiye’de cari açık bu yılın ilk sekiz ayında 2010’un aynı dönemine göre yüzde 102 oranında artmışken; ekonomistler, iş dünyası, emek örgütleri yüksek cari açığın ekonomiyi krizlere ve küresel şoklara açık hale getirdiği uyarısında bulunuyorken, yapılan son zamlar, AKP hükümetinin cari açığı vatandaşın kesesinden kapatma gayretinden başka bir şey değildir.
Bir Maliye Bakanı’nın bu ağır zam ve vergi yağmuru için, yoksullukla boğuşan vatandaşlarıyla alay eder gibi (Zam değil güncelleme) cümlesini kurabilmesi, bir Başbakanın, (Kardeşim sigara içmezsin olur biter. Alkolü biraz daha az tüketirsin olur biter, kalkıp da Porsche kullanacağına, lüks 2 bin silindir üstünde kullanacağına gel Fiat kullan düşür harcamaları, olur biter) sözleriyle vatandaşa akıl verebilmesi, bir Başbakan Yardımcısı’nın televizyonda milyonların gözünün içine bakarak (Yapılan zamlar 74 milyonun tamamını ilgilendirmiyor) diyerek toplumda ayrımcılık yapabilmesi, pırlantaya sıfır vergi uygulanırken, vatandaşa vergi üstüne vergi, zam üstüne zam salınması, Türkiye’de ancak AKP iktidarında görülebilecek bir durumdur."

-"FAKİR-FUKARA EDEBİYATI"-

AKP için "Dün fakir fukara edebiyatıyla iktidara gelenler, bugün aynı kesimi daha da yoksullaştıracak icraatları sergilemekte bir sakınca görmüyorlar. Dün herkese özgürlük, eşitlik vaat ederek iktidara gelenler, bugün televizyon ekranlarından açıkça ayrımcılık yapabiliyorlar" diyen Salıcı, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye bugün terör, yoksulluk, yolsuzluk, hukuksuzluk, işsizlik gibi pek çok sorunla yüz yüzedir. Böyle bir durumda iktidara düşen; yaptığı zamları canı yanan vatandaşla alay ederek güncelleme olarak adlandırmak değil, acilen üretimi, istihdamı artırmak, gelir ve vergi adaletini sağlamaktır. Vatandaşının refahını ve mutluluğunu sağlayamayan bir iktidarın ülkeyi yönetme hakkı tartışmalı hale gelir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkenin ve yoksul yurttaşlarının sahipsiz olmadığını AKP iktidarına bir kez daha hatırlatıyoruz. Emeği, birikimleri, özgürlüğü, ekmeği güncelleme adı altında, zamlarla vergilerle gasp edilen yurttaşlarımız günü geldiğinde hükümeti de mutlaka güncelleyecektir." (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com