Yürüyen merdivenler duracak

Yürüyen merdivenler duracak
Sağlık Bakanlığı, ''Dünya Yürüyüş Günü'' etkinlikleri kapsamında, alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerin 3 Ekim günü öğle tatilinde durdurulmasını istedi.
Sağlık Bakanlığı, 3-4 Ekim ''Dünya Yürüyüş Günü'' kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bakanlık, fiziksel aktivite konusunda farkındalığı artırmak için tüm sağlık müdürlükleri ile halk sağlığı müdürlüklerine açık havada etkinlik düzenlemesi tavsiyesinde bulundu. Bakanlık ayrıca halkın etkinliğe katılımını artırmak için de her şehre özgü sloganların kullanılmasını istedi.
 
Bakanlığın ''Obezite ile Mücadele'' kampanyası çerçevesinde, bu yıl tüm illerde yürüyüş düzenlenecek.Sağlık Bakanlığı Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri için Alışveriş Merkezleri Derneği ile işbirliği yaptı.3 Ekim Çarşamba günü Türkiye'deki alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerin 13.00-13.15 saatleri arasında durdurulmasını öneren Bakanlık, merdivenlerin yanına da fiziksel aktivitenin önemiyle ilgili tanıtıcı afişler asacak. 
 
Bakanlığın bu önerisine alışveriş merkezlerden olumlu yanıt gelmeye başladı. Tüm alışveriş merkezleri bu çağrıya katılmaya karar verirse, 3 Ekim'de 15 dakikalığına yürüyen merdivenler çalışmayacak.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com