Yüz felcine yol açabilir

Yüz felcine yol açabilir
Uzmanlar, akıntılı kulak ağrılarının tedavi edilmediği taktirde menenjit ve yüz felci enfeksiyonlara yol açabileceğini söyledi.Uzmanlar, orta kulak iltihabıyla başlayan menenjit hastalığına kış aylarında dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bu mevsi

Uzmanlar, akıntılı kulak ağrılarının tedavi edilmediği taktirde menenjit ve yüz felci enfeksiyonlara yol açabileceğini söyledi.Uzmanlar, orta kulak iltihabıyla başlayan menenjit hastalığına kış aylarında dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bu mevsimde orta kulak enfeksiyonlarında artış yaşandığını ifade eden uzmanlar, kulak ağrısının geçiştirilecek bir durum olmadığının altını çizdi.
Kulak enfeksiyonlarının menenjit ve yüz felcine de yol açacağını kaydeden uzmanlar, “Orta kulakta yerleşen mikrop, beyin zarına yerleşir. Oradan da beyin dokusuna geçen bu rahatsızlık, ileri derece hastalıklara yol açabilir.
Akıntılı kulakları mutlaka tedavi etmek gerekir. Tedavi olunmadığı taktirde menenjit, beyin apsesi, şiddetli baş dönmesi, yüz felci gibi enfeksiyonlar gelişebilir” dedi.
“ÇOCUKLAR DAHA FAZLA ETKİLENİYOR”
Çocukluk yaş grubunda menenjite yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten uzmanlar, “Zaman zaman kulak burun ve boğaz kliniklerine hastalar menenjit sebebiyle getirir. Hastalığın kaynağı, genellikle orta kulak enfeksiyonlarıdır. Menenjitte o yüzden orta kulak enfeksiyonundayken hastalığı tedavi etmek lazım. Bu yüzden olay daha ortakulak enfeksiyonu halindeyken, bir hekim önerisiyle tedavi edilmesi lazım” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com