Yüzbaşı Askerleriyle Tezkere Eğlencesinde

Yüzbaşı Askerleriyle Tezkere Eğlencesinde
Askerlere hedef tahtasını tutturarak ateş talimi yapan, Yüzbaşı Metin Gürcan'ın askerlerle oynadığı görüntüler ortaya çıktı.

TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yaptığı belirtilen Yüzbaşı Metin Gürcan'ın, 2006 yılında Şırnak 6. Motorlu (İç Güvenlik) Piyade Tugayı Seslice Taburunda yaptığı tehlikeli atış talimi yürekleri hoplatmıştı.

KOMUTANIM SEKTİRMEZ

Öte yandan hedef tahtısının hemen yanında bulunanlardan bir asker sessizliğini bozdu. Komutanına sahip çıkan çavuş Mustafa Tunay, "Ben hiç korkmadım. Kimsenin de korktuğunu sanmıyorum. Ateş etti hedefi vurdu zaten hiç sektirmezdi. 20 metreden hedefi şaşması imkansız" diye açıklama yaptı.

Hedef tahtasını askerlerin eline tutuşturuyor. Hedefi tutan ila Mehmetçik'in yanında onlarca Mehmetçik daha bulunuyor. Sadece hedef tahtasının değil, Mehmetçik'in de adeta hedef durumunda olduğu görüntülerde Yüzbaşı Gürcan, kendinden emin hareketlerle canlı hedef tahtasının karşısına geçiyor ve ateş ediyordu.

İŞTE TEZKERE EĞLENCESİNDE O KOMUTAN'IN OYNAMA SAHNESİ..

TEZKERE EĞLENCESİNDE OYNUYOR

İşte o Yüzbaşının başka görüntüleri de ortaya çıktı. Bu kez komutan askerlere hedef tahtası tutturmak yerine onlarla karşılıklı oynuyor. Adanalı asker Mustafa Tunay'ın spikerlik yaptığı tezkere eğlencesinde 15 ay birlikte görev yaptığı askerlerin tezkere törenine katılan komutanın askerlerin yaptığı esperilere güldüğü ve çok mutlu olduğu görülüyor. Eğlencenin ortasında ise oyun havasıyla birlikte komutanın uzun süre piste kalarak oynadığı görülüyor.

O DÖNEM HEDEF TAHTASININ YANINDA BULUNAN ASKERLERDEN BİRİ MAMLEKETİ ADANA'DA KONUŞTU.

Şırnak'ın Seslice taburunda 2006 yılında askerleri hedef tahtasının yanına koyarak ateş ettiği yerde bulunan asker Mustafa Tunay (26), komutanın eğitim gereği böyle bir şey yaptığını söyleyerek, "Ben hiç korkmadım arkadaşlarında korktuğunu sanmıyorum, çünkü komutanımızda biz korkmamayı öğrendik" dedi.

2006 yılında Yüzbaşı iken Şırnak'ın Seslice Taburunda atış poligonunda askerleri hedef tahtasının yanına koyarak ateş eden Metin Gürcan'ın görüntülerinin ortaya çıkmasını o dönem Seslice'de Çavuş olarak vatani görevini yapan Mustafa Tunay memleketi Adana'da değerlendirdi.

GURUR DUYDUM

Tunay, komutanının çok iyi birisi olduğunu, görüntülerden sonra linç edilmeye çalışıldığını belirterek, "Görüntüleri ortaya çıkan komutanı çok iyi tanıyorum. Benim komutanımdı. Onunla 10 ay çalıştım. Onunla beraber çalışmaktan gurur duydum. Hiçbir zaman yarım dakikalık görüntüyle yargılanacak bir insan değil komutanım. Kendisi linç edilmek istendi. Şehit aileleri tepki gösterdi.

BÖYLE BİR KOMUTANLA ÇALIŞTIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM

Böyle bir komutanla çalıştığım için ben çok şanslıyım. Ben çünkü ondan öğrendim her şeyi. O görüntüler çekilirken ben o an ordaydım. Komutanımız askeri korkutma amaçlı bir şey yapmadı. Zaten orada gülen askerlerde vardı. Biz korkusuzluğu cesareti ondan öğrendik. Ben askerdeyken her zaman en önde o oldu. Hiçbir zaman uyumadı.

20 METREDEN HEDEFİ ŞAŞMASI İMKANSIZ

Ben onun eğitime katılmayıp oturduğunu hiç görmedim. Ben atış yaparken de, bomba atarken de yanımdaydı ben onun vatanı en iyi şekilde koruduğunu düşünüyorum. Kendi 105 kişilik bir bölükte asla bir şehit ya da yaralı vermedi. Ben şimdi askere gitsem yine onun yanında olmak isterim. O gün atış eğitimi vardı. Bakın size bir eğitim göstereceğim dedi. Biz bunları yaşadık zamanında dedi. Bana göre orada bir eğitim ders verdi. Ben hiç korkmadım. Kimsenin de korktuğunu sanmıyorum. Ateş etti hedefi vurdu zaten hiç sektirmezdi. 20 metreden hedefi şaşması imkansız" dedi.

O TABUR ŞEHİT VERMEDİ

Tunay, komutanının 105 kişilik taburda bir tek bile şehit vermediğini diğer taburlarda çok şehit gördüklerini ancak kendi askerlerine "Analarınız ağlamayacak 'uyumayacağız şehit olmayacağız' dedi ve bunu başardı" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com