'Yüzde 100' doğal iki ölüm

'Yüzde 100' doğal iki ölüm
Bakan İdris Naim Şahin yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Biber gazından ölenleri yok saydı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, göz yaşartıcı OC gazının tamamen doğal olup insan sağlığı üzerinde kalıcı hiçbir etkisi olmadığını anlatırken, “CS gazı ise üretici firma tarafından ‘Uygun eğitim almış personel tarafından kullanıldığında insan sağlığına zararlı olmadığına’ dair verilen kalite güvenlik belgesiyle kullanılmaktadır. “Göz yaşartıcı OC gazı tamamen doğal bitkilerden oluşuyor.  Ülkemizde, gaz mühimmatlarından kaynaklanan bir ölüm vakası yaşanmamıştır” dedi.
 
BİBER GAZINDAN ÖLDÜLER

Yalova’da, ayırmaya çalıştığı kavganın ortasında kalan ve iddiaya göre gelen polislerin sıktığı biber gazından etkilenip fenalaşan, astım ve panik atak rahatsızlığı bulunan 31 yaşındaki Çayan Birben yaşama tutunamadı. Daha önce 5 kez kalbi duran Çayan Birben’in ölümü ailesine sakinleştirici iğne yapıldıktan sonra açıklandı. Birben’in yakınları, ölüm haberi üzerine 'Katil polis' sloganları attı ve polis kulübesinin camlarını kırdı.

Geçen yıl Hopa’da Başbakan Erdoğan’ın mitingi öncesinde çıkan olaylarda ölen Metin Lokumcu ile ilgili Türk Tabipler Birliği’nin raporunda “ölümü ile kimyasal gaza maruz kalma arasında ilişki olduğu” vurgulandı.

Kesimoğlu, önergesinde Mayıs 2012’de Yalova’da arkadaşlarının kavgasını ayırmaya çalışan Çayan Birben’in, astım hastası olduğunu söylemesine rağmen polisin yüzüne biber gazı sıktığını ve öldüğünü de iddia etti. Bakan Şahin, Yalova Valiliği’nden aldığı yazıyla iddiayı şöyle yanıtladı:

BAKAN VAHİM OLAYI BÖYLE SAVUNMUŞTU
 
Bakan Şahin biber gazından dolayı ölen Çayan Birben'in olayını şöyle savundu: “Halen Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nda işlem gören kasten yaralama olayının taraflarından alınan ifadelerinde ve polis tutanaklarının incelenmesi sonucunda Birben isimli şahsın biber gazı kullanıldıktan sonra ‘Sıkmayın astımım var’ dediği tespit edilmiştir. Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan konunun araştırılması yönünde müfettiş görevlendirilmesi talep edilmiş, görevlendirilen Polis Başmüfettişleri olaya müdahale eden polislerle ilgili idari yönden gerekli soruşturmaya başlamışlardır. Ayrıca Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli yönden tahkikat başlatılmış ve her 2 tahkikat da devam etmektedir.”
 
YASA TEKLİFİ KESİMOĞLU'NDAN
 
CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu, Bakan Şahin’in yanıtlarına şu tepkiyi gösterdi: “Bakanın sözleri ‘Biber gazı zararlı değil, personelimiz eğitimsiz’ anlamına mı geliyor? Bu kadar tehlikeli olan ve kimyasal silah sayılan bir maddenin, eğitimsiz kişilerin eline verilmesi bizzat Sayın Bakan’a aittir. Biber gazı kullanımının sınırlandırılması ve zorlaştırılması için daha önce vermiş olduğum kanun teklifi derhal gündeme alınmalı ve yasalaşmalıdır.” 

BAKAN'IN GAFLARI YİNE ELEŞTİRİ KONUSU OLDU

Açıklamanın yeni olmasına rağmen sabahın ilk saatlerinde twitterdan konuyla ilgili komik twitler atılmaya başlandı.

İ.Naim Şahin'le Sağlıklı Yaşam: Gazımız %100 Doğal ve Kalite Belgeli! 1 değil, 2 değil, 3 değil tam 5 kavanoz BİBERGAZI.

Bakan Sahin: “Biber gazi %100 dogal, bitkiseldir;Duzenli kullanildiginda sindirim ve kas agrilarinda etkindir. Miting sirasinda alinmalidir”

Sn. Bakan Şahin'in Biber Gazı açıklamaları, TV lerdeki bal ve zayıflatıcı hap reklamları gibi olmuş
. (UGO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com