Yüzde 12'si Erotik Sitelere Giriyor!

Yüzde 12'si Erotik Sitelere Giriyor!
DESAM'ın internet kafe araştırmasında, internet kafelere devam eden öğrencilerin yüzde 12'sinin erotik sitelere girdiği dikkat çekti

Demokrat Eğitimciler Sendikası(DES) kuruluşu olan DES Stratejik Araştırmalar Merkezi(DESAM)'ın internet kafe araştırmasında, internet kafelere devam eden öğrencilerin yüzde 12'sinin erotik sitelere girdiğine dikkat çekti. DESAM, heryerde açılan internet kafelerin gençliği teknolojiyle tanıştırmak ve eğitmekten çok ona kötü alışkanlıklar kazandırdığını söyledi. Ayrıca DESAM, internet olan evlerde, ailelerin internette girilen siteleri önceden gözden geçirmemeleri, zararlı sitelere girişi engelleyen filtre programlarını kullanmamaları nedeniyle çocukların internetten olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.

-KAFELER KONTROLSÜZ-

Kontrolsuz durumda bulunan kimi internet kafelerin gençliğin etik gelişimine zarar verdiğini, cinsel sapma ve sapkınlıkları artırdığını kaydeden DES ve DESAM Genel Başkanı Gürkan Avcı, "İnternet Kafeler, Gençlik ve Sosyal Sapma Raporu ile başta Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu olmak üzere ilgili ve yetkili tüm kurum ve kuruluş yöneticilerinde çocuklarımız ve gençlerimizin önünde duran internet tehlikesi hakkında uyarmayı amaçlıyoruz. Bilinçsiz kullanma ve tüketim kültürü açısından eğitimsizlikten kaynaklanan nedenlerle ülkemizde internet gibi bazı teknolojik gelişmelerden fayda yerine, daha çok zarar görüyoruz. Türkiye'de internetin hem çocuk gelişimi hem de okul başarısı açısından, olumsuz etkilerine daha çok tanık oluyoruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com