Yüzerek geçerim yine de binmem!

Yüzerek geçerim yine de binmem!
Büyük bir törenle kullanıma açılan Marmaray'ın güvenli olup-olmadığı tartışmaları devam ederken, konuyla ilgili en radikal açıklama Hürriyet'in sivri dilli yazarı Yılmaz ÖZdil'den geldi.

Yapımında çalışan yetkililerin dahi 'Ben binmem' dediği 'yüzyılın projesi' Marmaray, dün görkemli bir törenle halkın kullanımına açıldı. Ancak tünelin güvenli olmadığı yönündeki iddialar İstanbul halkını tedirgin ediyor.

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Hükümet'in basiretsiz icraatlerine bir yenisini daha eklediğini yazdı. Akıllardaki 'Marmaray güveli mi?' sorusuna ise verdiği cevap oldukça sert oldu: Yüzerek geçerim, kapısında muska dağıtsalar, gene de bunların yaptığı tüpten geçmem kardeşim!

İşte Yılmaz Özdil'in köşe yazısından ilgili bölüm:

Marmaray
 
Gemicik, filo oldu.
 
Deniz Feneri, malum.
Tuzla Tersanesi, morg gibi.
Galataport, Ofer rezaleti.
Limanlar ona buna satıldı.
Denizbank el âleme verildi.
Karaköy iskelesi battı.
Haydarpaşa yandı.
Mavi Marmara vuruldu.
Savarona kerhane oldu.
Piri Reis’i güya petrol aramaya gönderdiler, alt tarafı 200 bin lira ödenmediği için jeneratörünün gümrükte kaldığı ortaya çıktı. Akdeniz’e “vayt si” dedi, white sea Rusya’nın kuzeyinde... Denizi olmayan Ankara’da yağmur yağdı, altgeçitlerdeki arama-kurtarma çalışmalarını “dalgıç”lar yaptı! Pilotlarımızı vayt si’nin dibinden Amerikalılar çıkardı. Denizli belediye başkan adayı Denizli’ye deniz getirip, liman şehri yapacağını söylüyor. Mayoyu yasakladılar. Bademlerin abdesti bozuluyor diye, mayo reklamlarını bezle örttüler. Havuzlar, harem-selamlık.... Vapurlar ha bire çarpışıyor, yanaşırken halat fırlatıyorlar, vatandaşın bacağı kopuyor, deniz otobüsleri kafadan şileplere giriyor, Recep Tayyip Erdoğan feribotu Yalova iskelesine patlattı. Kemal Kılıçdaroğlu Van Gölü’ne Van Denizi deyince, alay edip “kılavuzunuz doğru olmayınca, gölü işte böyle deniz zannedersiniz” demişti, sonra çıktı, sanki o lafı kendisi söylememiş gibi, “varsın haritalarda göl denilsin, biz ona sizlerin dediği gibi Van Denizi diyoruz” dedi. “Üçüncü köprü cinayettir” diyordu, sonra gözümüzün içine baka baka “cumhuriyet mitinglerinde yürüyenler var ya, işte onlar üçüncü köprüye karşı çıktı” diye şikâyet etti. Bridge together dediler, takunyayla koşa koşa gittiler, tokyo’yla tırıs tırıs döndüler. Belediye başkanı muhallebici... En büyük mahareti “su” muhallebisi!
 
*
 
Donanma komple hapiste.
 
*
 
Valla Marmaray hayırlı olsun ama, bunların denizle alakalı işleri pek hayra alamet değil.
 
*
 
Yüzerek geçerim, kapısında muska dağıtsalar, gene de bunların yaptığı tüpten geçmem kardeşim!
 
Yılmaz Özdil'in köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com