Yüzlerce dönüm arazi sel tehdidinde

Yüzlerce dönüm arazi sel tehdidinde
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Hasanlar beldesinde baraj yapımında kullanılmak üzere deresi üzerine yapılan sanat yapısının yol ve dere seviyesinden aşağıya inşa edilmesi yüzünden altının dolduğu, bu nedenle yüzlerce dönüm arazinin sel tehlikesi ile ka

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Hasanlar beldesinde baraj yapımında kullanılmak üzere deresi üzerine yapılan sanat yapısının yol ve dere seviyesinden aşağıya inşa edilmesi yüzünden altının dolduğu, bu nedenle yüzlerce dönüm arazinin sel tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı iddia edildi.

Konu hakkında çeşitli iddialarda bulunan Hasanlar beldesi sakinlerinden Mehmet Karadana(71), “Yaklaşık bir ay önce beldemiz Karşıyaka mevkiinde bulunan Şedderesi üzerine yapımına başlanan sanat yapısının yapım aşamasında DSİ yetkililerine, sanat yapısının yol ve dere seviyesinden çok aşağıda ve altının dar olduğunu bu haliyle burasının ne dere ne de yol olarak çalışmasının mümkün olmadığını söyledim. Ama beni dinlemediler ve sanat yapısını yol seviyesinden aşağı dereye gömdüler. Dere ve yol sanat yapısından yüksek olduğu için şu anda yapılan sanat yapısının ağzının büyük bir bölümü kum ile doldu. Bu mevkide 25 kişinin yaklaşık 500 dönüm arazisi var. Bugün yarın dereye sel geldiği zaman sanat yapısının ağzı bu defa tamamen dolacak ve vatandaşın yüzlerce dönüm arazisi sular altında kalacak. Çok eski dönemlerden bu yana arazi sahipleri dereden yol olarak da faydalanıyorlardı. Ancak köprü yapımında bu yolu da bozdukları için arazi sahipleri arazilerine gidemiyor. Yetkilerden çok geç olmadan bu konuya çözüm bulmalarını istiyoruz“ dedi.
Sanat yapısını yapan firma yetkilileri ise, “Bunlar DSİ'nin tasdikli projeleri. Bizde müteahhit olarak tasdikli projeye uymak durumundayız. Zaten başka türlü yapmamızda mümkün değil. Ama işe başlanırken idare, gerektiği görülen yerlerde ihtiyaç duyulursa revizyon yapar. Revizyona istinaden bize talimat verir. Bizde o doğrultuda gereğini yaparız “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com