Yüzük parmağı uzun kadınlar daha şanslı!

Yüzük parmağı uzun kadınlar daha şanslı!
Aklı, iyi görünmeyi, yeteneği bir tarafa bırakın. Hayatta başarılı olmak söz konusu olduğunda bütün hadise kadınların yüzük parmağında bitiyor.

En son yapılan bilimsel araştırmalara göre, kadınların yüzük parmağının uzunluğu girişimcilik alanındaki başarılarının, kariyer tercihlerinin ve hayattaki başarılarının bir göstergesi olabilir.

Ekonomistler Aldo Rustichini ve Luigi Guiso'nun, yaptığı araştırmada iki yüzden fazla orta ölçekli işletme sahibi İtalyan kadın ve erkekle mülakatlar yapıldı.

Araştırmacılar, yüzük ve işaret parmakları arasındaki orantıyı incelediklerinde, daha uzun yüzük parmaklarının risk alma, girişkenlik gibi özelliklerle ilintili olduğunu gördü. Ayrıca, daha uzun yüzük parmakları ile kayak gibi spor dallarındaki başarılar ilişkili.

Genel olarak, en başarılı girişimcilerin yüzük parmakları işaret parmaklarından yüzde 10-20 daha uzun olduğu görüldü. Daha uzun yüzük parmaklara sahip kişiler, hızla büyüyen şirketleri yönetiyor ve ağır iş yükünün altından kalkabilme yeteneğine sahip oldukları tespit edildi.

Teorinin ardındaki bilimsel düşünce: "Eller kollar hareket ettiğinde, parmaklar gelişir, uzanırken, erken dönemlerde limbik sistem düzene girer."

Bu durumun nedeni testosteron ve östrojen hormonlarıdır, bu hormonlar ceninin kendi salgı bezlerinden ve annenin kan dolaşımından gelir. Ceninin yüzük parmağının üzerinde çok sayıda algılayıcı sinir vardır ancak işaret parmağında bu sinirlerin sayısı daha azdır.

Testosteron ceninin parmaklarının uzamasına neden olurken, östrojen parmakların gelişimini durdurur. Dolayısı ile iki hormon arasındaki denge işaret ve yüzük parmağını farklı şekillerde etkiler.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com