''Yüzünün Karası Alnının Akı'' fotoğraf sergisi açıldı

''Yüzünün Karası Alnının Akı'' fotoğraf sergisi açıldı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla düzenlenen "Yüzünün Karası Alnının Akı" konulu fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla düzenlenen 'Yüzünün Karası Alnının Akı' konulu fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu (GMYO) Sergi Salonu'nda düzenlenen fotoğraf sergisinde, Fotoğraf Sanatçısı Dr. Ergün Karadağ tarafından maden işçileri arasında çekilen S/B 60 fotoğraf yer aldı.
Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, Cumhuriyet Başsavcısı Emin Aydın ve Savcı Bayram Vanlı, yüksekokul öğrencileri ve tüm vatandaşların büyük ilgiyle izlediği sergide, yeraltında çalışan kömür işçilerinin çileli hayatları fotoğraf diliyle herkese anlatıldı.
Serginin açılışından önce bir konuşma yapan Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Fotoğraf Sanatçısı Ergün Karadağ'ın özverili çalışmasıyla hazırlanan fotoğraf sergisinde, canları pahasına ekmeğini taştan çıkaran maden işçilerinin ailelerine ve ülkelerine yaptıkları fedakarlıkların ortaya çıktığını söyledi.
Kaymakam Çorumluoğlu, Ergün Karadağ ve sergiye katılan maden işçilerine bu güzel çalışmadan dolayı teşekkür etti.
Konuşmanın ardından Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu tarafından Fotoğraf Sanatçısı Ergün Karadağ'a teşekkür belgesi verildi ve maden işçileriyle birlikte sergi açılışı yapıldı.
Sergi fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisi ve sunum ile maden ve madenciliğin bilinmeyen yönleri tüm misafirlere anlatıldı. Madenciliğin ağır koşullarını gözler önüne seren sunum ve sergi izlenimleri sırasında duygulu ve hüzünlü anlar yaşandı.
Daha sonra çektiği fotoğraflar hakkında bilgi veren Fotoğraf Sanatçısı Ergün Karadağ, bu güne kadar Türkiye ve yurt dışında yaptığı çalışmalarda insan ve sanat üzerine sayısız fotoğraf çektiğini, ancak kömür işçileriyle yaptığı S/B 60 fotoğraflık son çalışmanın ise kendisini daha çok etkilediğini söyledi.
Yerin metrelerce altından ekmeğini çıkaran kömür işçilerinin çileli serüvenini fotoğraflarla herkese anlatmaya çalıştığını belirten usta fotoğrafçı Ergün Karadağ, onların soyunma odalarında başlayan ve yerin altındaki galerilerde geçen amansız mücadelesinde görünmeyen yönlerini gün ışığına çıkarmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
Tüm vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlenen serginin 10 Aralık 2011 tarihleri arasında devam edeceği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com