Yüzyılın dolandırıcısının Çankaya Köşkü'nde işi ne?

Yüzyılın dolandırıcısının Çankaya Köşkü'nde işi ne?
Deniz Feneri vurgununun baş aktörü Zahid Akman önce Televizyon Yayıncıları Derneği'ne başkan seçildi... Şimdi de Çankaya Köşkü'nde Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle düzenlenen 29 Ekim davetinde boy gösterdi. Peki, milyonlarca lira parayı kim iç etmişti?

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde bir dolandırıcı: Zahid Akman. Alman Mahkemeleri kendisini 'yüzyılın dolandırıcısı' ilan ederken, cumhurun başkanı Abdullah Gül baş tacı etti, Köşk'te ağırladı...

Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz, 29 Ekim Daveti'ndeki skandal ismi Zahid Akman'ı yazdı.

Deniz Feneri Davası nedeniyle Almanya'ya girişi yasaklanan Akman'ın, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne elini kolunu sallayarak, hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hasebiyle girebilmesi Türk halkına yapılmış bir ayıp olarak kabul edilmelidir. Yılmaz, davanın eski savcılarının sanıkların bir “hırsızlar imparatoru” tarafından korunduğunu söylediğini hatırlatıyor... 

Peki, Zahid Akman'ın Köşk'e daveti, 'Hırsızlar İmparatoru'nun çağrısı ile mi gerçekleşti? Deniz Feneri Davası sanıklarının bu üst düzey koruması devam mı ediyor?

İşte Mehmet Y. Yılmaz'ın köşe yazısından ilgili bölüm:

Köşk’te bir sanık!
 
CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün verdiği 29 Ekim davetinin görüntülerini televizyonlardan izlerken ilginç bir kişilikle karşılaştım.
Sadece ben rastladım zannediyordum, sonra baktım bazı okuyucular da fark etmişler, böylece gördüğümden iyice emin oldum.
Köşke davet edilip Cumhurbaşkanı ile el sıkışanlardan biri de Zahid Akman idi.
 
Alman mahkemesinin “Yüzyılın dolandırıcılığı” olarak tanımladığı davanın Türkiye uzantısının baş sanıklarından biri olur kendisi.
Almanya’dan toplanan bağış paralarını bavullar ile Türkiye’ye taşıdığı, burada amaç dışı işlerde kullandırdığı iddia edilen şahıs!
Kendisi şu anda Almanya’ya filan gidemiyor ama Çankaya’ya davet edilmiş.
 
Hatırlayacaksınız, Deniz Feneri’ni soruşturan savcılar daha sonra görevden alınmışlardı.
 
Davaya sonradan atanan savcılar da “suç vasfını” değiştiren bir iddianame yazıp sanıkların bu işten paçayı kurtarabilmelerinin yolunu açmıştı.
 
Dava nasıl gelişiyor, duruşmalarda neler oluyor, bilemiyoruz. Her gazetenin adliye muhabiri var ama bununla ilgili herhangi bir haber yayımlandığını da göremiyoruz.
 
Çünkü Başbakan Deniz Feneri haberlerine çok sinirleniyor, medyaya karşı açtığı ilk savaşın nedeni Almanya’daki Deniz Feneri duruşmalarıyla ilgili haberlerin yayımlanmasıydı, hatırlayacaksınız.
 
Eski savcılar, bu sanıkların bir “hırsızlar imparatoru” tarafından korunduğunu söylemişlerdi.
 
Belli ki koruma en üst düzeyde devam edebiliyor, Köşk’e davet bile ediliyorlar.


Mehmet Y. Yılmaz'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com