Zabıta Ekiplerinden Fırın Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Fırın Denetimi
Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; gece saatlerinde kentte faaliyet gösteren fırın ve imalathanelere denetledi.

IĞDIR - Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; gece saatlerinde kentte faaliyet gösteren fırın ve imalathanelere denetledi.
Sabah saatlerden kadar devam eden kontrollerde fırınlarda çalışan işçilerin portör muayene kartları, iş elbiseleri, hamurun yapıldığı tekneler, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler, tuvaletlerin temizliği, ekmek gramajları, işyeri açma ruhsatları ve hafta sonu tatil ruhsatları tek tek kontrol edildi. Yapılan kontrollerin ardından bir açıklama yapan Belediye Zabıta Müdürü Erdal Bagane, başlatmış oldukları fırın denetimlerinin aralıksız devam edeceğini ve halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbirleri almak zorunda olduklarını belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Elif Dağgöl ise, gerek fırın işletmecileri gerekse işçilere gerekli uyarılar yapıldığını ifade ederek, “Yapılan denetimde fırınların birkaçının standartlara uygun olmadığı görüldü. Halkımızın sağlığını ciddi anlamda etkileyen ve halk sağlığını tehdit eden uygunsuz fırınlara gerekli denetimler sıklaştırılarak devam edecektir. Bu fırınlar hakkında gereken neyse yapacağız ve fırınlarımızın standartlara uygun olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı, biz ve yönetimimiz için en önemli faktördür. Gramaj eksikliklerini tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir. Denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir. Şehir merkezinde sadece fırınlar değil tüm gıda üretim merkezleri, marketler, pastaneler, bakkallar, erkek-bayan kuaförleri, restoranlar, oteller, müzikli restoranlar, manavlar ve diğer tüm iş yerlerinde denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. Ayrıca tüm esnaflarımızdan ricam, bizlere kaldırım işgallerinde ve seyyar satıcılarla ilgili çalışmalarımız da yardımcı olsunlar” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com