Zabıta ekiplerinden gıda denetimi

Zabıta ekiplerinden gıda denetimi
Kütahya'nın Gediz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın huzuru için denetimlerini sürdürüyor. İlçe merkezinde bulunan fırın, kahvehane, lokanta, berber ve kömür satış ofislerinde denetimler devam ediyor.

Kütahya'nın Gediz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın huzuru için denetimlerini sürdürüyor. İlçe merkezinde bulunan fırın, kahvehane, lokanta, berber ve kömür satış ofislerinde denetimler devam ediyor.
Gediz'de faaliyet gösteren kömür satış depolarında yapılan denetimlerde, Kütahya Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen Kömür Satış İzni olup olmadığı kontrolleri yapıldı. Kömür satış depolarında gerçekleştirilen kontrollerde kömür satış izni olmayan satıcılar uyarılarak, derhal bu belgeyi almaları istendi.
Halk sağlığı açısında gıda üretimi - satışı yapılan sıhhi müesseselerde de denetimlerini gerçekleştiren Gediz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kontroller sırasında hijyen şartları, iş forma ve gömlekleri, çalışanların portör muayeneleri, satılan gıdaların son kullanım tarihleri ve imalat yapan müesseselerde ise izin belgeleri ile belirtilen gramajlara uygun üretim yapılıp yapılmadığını denetledi. Denetimlerde ilçe genelinde esnaf ve üreticilerin belirtilen şartlara uyduğu gözlemlendi.
Denetimler hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü denetim ekiplerimiz, halk sağlığını yakından ilgilendiren esnaf ve müesseselerde denetimlerini sürdürmektedir. Kış aylarının gelmesi ile birlikte halkımızın katı yakacak ihtiyacını karşılayan kömür satış depolarının kömür satış izinlerinin olması gerekmektedir. Yasa gereği bu izni almadan kömür satışı yapamayacakları bilinmektedir. Bu bakımdan gerçekleştirilen denetimlerde bu belgerin olup olmadığı konusunda denetim yapılmıştır. Ayrıca gıda satışı ve üretimi yapan fırın ve pide salonlarında, kahvehane ve kafeteryalarda, lokantalarda ve berber esnaflarımızda da gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde ilçemizdeki esnaflarımızın gereken şartları yerine getirdiği görülmüştür.
Gereken hassasiyeti göstererek halk sağlığı bakımından gerekli önlemleri alan ve iş yerlerinde bu kurallara dikkat eden esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan denetimlerimiz her zaman olduğu gibi devam edecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com