Zabıta, Ramazan'da denetimleri artırdı!

Zabıta, Ramazan'da denetimleri artırdı!
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayında vatandaşların sağlıklı ürün tüketmeleri için denetimlerini artırdı...

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayında vatandaşların sağlıklı ürün tüketmeleri için denetimlerini artırdı.
Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, Ramazan ayının girmesiyle birlikte denetimleri hızlandırdı. Fırınları, tatlıcıları, yufkacıları ve peynir, zeytin satışı yapan iş yerlerini denetleyen zabıta ekipleri, ekmeklerin gramaj standartlarına uygun olup olmadığını belirliyor.

Zabıta Müdürü Turhan Gedikkaya, denetimlerin daha da artacağını açıkladı. Gedikkaya, işletmelerin üretim ve satış esnasında temizlik şartlarına uymalarını sağlamayı ve vatandaşa verilecek hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını bildirdi. Gedikkaya, şöyle dedi:

'Rutin olarak yaptığımız bu denetimlerimize Ramazan ayı içerisinde daha fazla ağırlık verdik. Şehrimizin birçok noktasında bu denetimlerimizi sürdürüyoruz. Hijyenik olmayan, sağlıksız gıdaların satışına izin vermeyeceğiz. Gıda satışı yapan iş yerlerinden aldığımız şüpheli gıdaların numunelerini laboratuvarlara gönderiyoruz. Şüpheli bir durumun tespitinde gıda denetimi yapan kurumlarla irtibata geçiyoruz.'

Ekmek fırınlarını daha sık denetleyeceklerini aktaran Gedikkaya, 'Şehrin ana caddelerinde bulunan birçok fırında denetim yaptık. Bugüne kadar yapılan denetimlerde eksik gramajlı ekmeklere el koyduk. Ramazan ayında vatandaşlarımızın rahat etmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com