Zabıtadan dilenci operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu
Simav’da, Belediye Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, vatandaşlarla esnafları rahatsız eden dilencilere karşı operasyon düzenledi.

Bu kapsamda Uşak ilinden gelerek Simav’da dilencilik yapan 56 yaşındaki üç çocuk babası Mustafa Taşyürek isimli dilenciye suçüstü yapan zabıta ekipleri Belediye’ye getirdikleri dilenci hakkında Kabahatler kanununa göre tutanak tuttuktan sonra vatandaşlardan topladığı 45 TL’ye el koydu.

Dilenci daha sonra şehir dışına çıkarıldı.

Simav Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Selahattin Demirel, en çok şikayet aldıkları konuların başında halkın duygularını istismar eden dilencilerin geldiğini söyledi. Bu konuda zabıta ekiplerinin gece gündüz çalışma yaptıklarını dile getiren Demirel, “ Ekiplerimiz halkın dini duygularını istismar ederek paralarını toplayan dilencilere karşı başlattığı mücadelesini gece gündüz demeden sürdürüyor. Simav’ı dilencilerden kurtarmaya kararlıyız. Bu hususta halkımızdan da yardımcı olmasını bekliyoruz. Dilenci gördüklerinde Belediyemizin ücretsiz Alo 153 hattına telefon etmeleri yeterli” dedi. (VİK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com