Zabıtadan dilenci operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu
Simav'da, Uşak'tan gelerek dilendiği tespit edilen 3 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Simav'da, Uşak'tan gelerek dilendiği tespit edilen 3 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
Alınan bilgiye göre, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında artış gösteren ve vatandaşları rahatsız eden dilencilere yönelik operasyon düzenledi. Cami ve fırınların önünde dilenirken ekipleri görerek kaçmaya çalışan dilenciler, resmi araca güçlükle bindirildi.
Yaklaşık iki saat süren operasyonda 3 dilenci, para istemede kullandıkları engelli araçlarıyla yakalandı. Dilenciler daha sonra belediyeye getirilerek üst aramasından geçirildi. Yapılan aramalarda, üzerlerinden az miktarda para çıkan dilencilerin her birine 154 lira idari para cezası uygulandığı belirtildi.
Dilencilerle her zaman mücadele ettiklerini belirten Zabıta Müdür Vekili Selahattin Demirel, vatandaşların da duygu sömürüsü yapan dilencilere para vermemesi konusunda duyarlı olmalarını beklediklerini bildirdi.
Demirel, yakalanan 3 dilencinin yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilçe dışına çıkarılacağını kaydederek, dilenciler tarafından rahatsız edilen vatandaşların ücretsiz Alo 153 Zabıta Hattına ihbarda bulunabileceğini kaydetti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com