Zafer Bayramı etkinlikleri

Zafer Bayramı etkinlikleri
Kütahya'da, Zafer Haftası etkinlikleri ve bu kapsamdaki 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 87. yıl dönümü kutlamalarının programı belirlendi.

Kütahya'da, Zafer Haftası etkinlikleri ve bu kapsamdaki 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 87. yıl dönümü kutlamalarının programı belirlendi.

KÜTAHYA -  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 26-27 Ağustos'ta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde ''Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya'' konulu fotoğraf sergisi izlenime açık tutulacak.
Tüm illerden gelecek katılımcıların yer alacağı ''87. Yıl Gençlik Buluşması'', 27-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Naim Sönmez'in, 28 Ağustos'ta Belediye Kültür Sarayında konferans vereceği etkinlikler, aynı gün Atatürk Bulvarı'ndaki Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü binası önünden başlayıp Dönenler Camisi önünde sona erecek ''87. Yıl Kurtuluş Yürüyüşü'' ile devam edecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarının 29 Ağustos akşamı Zafer Meydanı'ndaki konserinin ardından 30 Ağustos'ta Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe Çalköy beldesinde ''Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya'' konulu fotoğraf sergisi izlenime açık tutulacak. Aynı gün Dumlupınar ilçesinde ''Büyük Zafer Koşusu'', il merkezinde Zafer Meydanı'nda TRT 1 kanalından canlı yayınlanacak ''30 Ağustos Milli Piyango Özel Çekilişi'' ve TRT 4'ten naklen ekrana gelecek TRT sanatçılarının konserine yer verilecek.
 -ZAFER BAYRAMI ALTINTAŞ VE DUMLUPINAR'DA KUTLANACAK-
Kütahya'da Zafer Bayramı etkinlikleri, 30 Ağustos sabahı Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayacak.
 Zafertepe Çalköy beldesinde 30 Ağustos günü saat 10.45'te başlayacak törenlere halkın katılımını sağlamak için Menderes Caddesi'ndeki Geçit Kafe altından ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.
Beldedeki törenler, Kırık Kağnı, Üç Komutan, Yüzbaşı Şekip Efendi, Üçtepeler anıtlarına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak.
Zafertepe Çalköy'deki Zafer Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Kütahya Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu tarafından konuşma yapılarak, Başkomutan Meydan Muharebesinin geçtiği arazi katılımcılara tanıtılacak. Zafertepe Müzesindeki sergi gezildikten sonra tören alanında Kütahya ve Afyonkarahisar Valileri, Garnizon Komutanları ile Belediye Başkanları tarafından halkın bayramı kutlanacak. Tören, konuşmalar ve şiirler okunup resmi geçit yapılmasıyla sona erecek.
Buradaki törenin bitiminin ardından Dumlupınar ilçesindeki Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı ve Dumlupınar Şehitliği'ne çelenkler sunulacak.
Etkinlikler, Dumlupınar ilçesinde Büyük Zafer Koşusu ile 3. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Bisiklet Turu ödül törenleri, Dumlupınar Atatürk Evi ve Dumlupınar Müzesi'nin gezilmesiyle tamamlanacak.
-KÜTAHYA'NIN KURTULUŞUNUN 87. YIL DÖNÜMÜ-
Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü, 30 Ağustos Pazar günü düzenlenecek törenlerle kutlanacak.
Valilik önünde Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bando ekibinin gösterisiyle başlayacak törenler, Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tebriklerin kabulüyle sürecek.
Belediye binası önünde Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylenecek.
Konuşma ve şiirlerle devam edecek etkinlik, mehter takımı ve halk oyunu gösterileriyle son bulacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com