Zafer Bölgesel Havaalanı'nda kargo taşımcılığı da yapılacak

Zafer Bölgesel Havaalanı'nda kargo taşımcılığı da yapılacak
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Zafer Bölgesel Havaalanı'nda kargo taşımacılığına izin verileceğini belirterek, böylece ihracat açısından kolaylık sağlanmış olacağını söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Zafer Bölgesel Havaalanı'nda kargo taşımacılığına izin verileceğini belirterek, böylece ihracat açısından kolaylık sağlanmış olacağını söyledi.
Bir dizi ziyaret için Afyonkarahisar'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 28 Temmuz'da gerçekleştirilen Zafer Bölgesel Havaalanı'nın ihalesini Antalya'daki havaalanını işleten IC İçtaş Firması'nın aldığını kaydeden Bakan Eroğlu, bu firmanın Türkiye'de başarılı bir firma olduğunu söyledi. Havaalanının Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerine hizmet vereceğini belirten Eroğlu, buradan en çok Afyonkarahisar'ın istifade edeceğini belirterek, 'Sadece bir ile hizmet eden havaalanları sürekli çalışmıyor. Uluslararası olmuyor. Ama bizim havaalanı uluslararası olacak. İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve Antalya'dan sonra Türkiye'nin dördüncü büyük havaalanı olacak. Hatta kargo taşımacılığına da müsaade edeceğiz. Böylece ihracat açısından kolaylık olacak. Yurt dışından gelen gurbetçilerimiz için büyük avantaj sağlayacak' şeklinde konuştu.
Afyonkarahisar'ı sadece termal ve sağlık turizm merkezi değil aynı zamanda gıda üretimi ve bütün dünyaya gıda ihracatı yapan bir merkez haline getirmek mecburiyetinde olduklarını söyleyen Bakan Eroğlu, 'Tabii bunun için eksik olan bir havaalanımız vardı. Onun da ihalesi yapıldı. İnşallah en kısa sürede açılır' dedi.
'PATATES ÜRETİCİSİNİN SIKINTISINI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK'
Afyonkahisar'da patates üretiminin bu yıl çok olduğuna değinen Eroğlu, patates ihracatı ile ilgili çalışma yaptıklarını ifade etti. Şuhut ilçesinde bulunan yeğenlerinin de patatesi fazla ektiklerini belirten Bakan Eroğlu, 'Dün akşam yeğenlerimle onun muhasebesini yaptık. Bu konuyu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile görüştüm. Ona, 'Bu sene patates fazla. Dolayısıyla bu konuda ihracat imkanlarını aramazsak, bunu yurt içinde tüketmek mümkün değil mi?' dedim. Önümüzdeki perşembe günü Ticaret Odası, Ziraat Odası
başkanları ve patates ihraç eden üreticilerle bir toplantı yapılacak. İnşallah buna bir çözüm bulacağız' diye konuştu.
'HIZLI TREN PROJESİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYORUZ'
Ankara-Afyonkarahisar-İzmir hızlı tren projesi konusunda Devlet Demir Yolları (DDY) Genel Müdürü ile görüştüğünü anlatan Bakan Eroğlu, projenin hızlı bir şekilde yapılması için talimat verdiğini söyledi. Konunun takipçisi olacağını vurgulayan Bakan Eroğlu, hızlı trenin hayata geçirilmesi ile Afyonkarahisar'ın İstanbul, Ankara ve İzmir'e daha yakın bir şehir olacağını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com