Zafer Bölgesel Havalimanı İhalesi Bugün Yapılacak

Zafer Bölgesel Havalimanı İhalesi Bugün Yapılacak
Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havalimanı Yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usulü ile bugün ihaleye çıkıyor.

Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havalimanı Yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usulü ile bugün ihaleye çıkıyor.

2.000.- TL (KDV Dahil) Şartname satış bedeli, 600.000.-EURO veya karşılığı geçici teminat tutarı ile 2010 dosya numaralı Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havaalanının Şartname eki Proje ve eklerine göre 3996 Sayılı Kanun ve 94/5907 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapım, işletim ve devri işi 20.01.2010 tarih ve 27468 sayılı resmi gazetede yayımlandığı belirtildi.
Resmi gazetede yayınlanan metinde söz konusu işe ait ihale 01.04.2010 günü (bugün) saat 10.00'da DHMİ Genel Müdürlüğü binasında bulunan 1. Kat Mavi Salonda Görevlendirme Komisyonu huzurunda kapalı teklif usulüne göre yapılacak, istekliler ihaleye ilişkin dosyayı, DHMİ Genel Müdürlüğü APK Dairesi Başkanlığı Plan Program Şube Müdürlüğü 282 no'lu odada ücretsiz olarak görebileceği ifade edilmiş olup daha sonra Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü tarafından teklif alma zamanının 01.04.2010 tarihine ertelendiği ihalenin ise aynı gün ve saatte daha önce belirtilen yerde yapılacağı ifade edildi.
İhaleye iştirak etmek isteyen istekliler dosya bedeli olan KDV dahil 2.000.- TL'sini DHMİ Genel Müdürlüğü Mali İşler Dairesi Başkanlığı veznesi veya Kurum içerisinde bulunan Türkiye Vakıflar Bankası DHMİ Bürosuna yatırmalarını müteakip, buna dair makbuzla birlikte APK Dairesi Başkanlığı Plan Program Şube Müdürlüğü 282 nolu odaya müracaat ederek dosyalarını alabilecekleri açıklandı.
Teklifler belirtilen ihale tarihinde saat 09.30'a kadar bizzat istekli veya vekili tarafından DHMİ Genel Müdürlüğü Malzeme Dairesi Başkanlığı Dış Tedarik Şubesine teslim edilecek olup, belirtilen gün ve saatten sonra verilen teklifler ile postada meydana gelecek gecikmeler ve telgrafla/ faksla yapılacak başvurular kabul edilmeyeceğine dikkat çekildi.
İhaleye katılabilecekler ile isteklilerde aranılacak şartlar İhale Şartnamesinde belirtilmiş olup, bu iş için geçici teminat tutarı 600.000.-EURO (Altıyüzbin EURO) veya ilk ihale ilan tarihindeki Merkez Bankası Döviz Satış Kuru karşılığı; (a) Tedavüldeki Türk parası, (b) BDDK tarafından belirtilecek, bankaların verecekleri süresiz teminat mektupları ile Özel Finans Kurumları tarafından verilecek süresiz teminat mektupları, (c) İhalelerde teminat olarak kullanılabileceği kabul edilen Devlet tahvilleri, hazine bonosu, her an nakde çevrilebilen Devlete ait gelir ortaklığı senedi gibi menkul kıymetler olacaktır.
Anılan iş 3996 Sayılı Kanun ve 94/5907 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar dahilinde yürütülecek olup, İdare uygun teklifi tespit etmede, görevlendirmeyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta tamamen serbest olup, İdarenin bu serbest seçimi nedeniyle istekliler her hangi bir nam altında İdareden talepte bulunamayacakları vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com