Zafer Çağlayan Meclis'te Kendisini Böyle Savundu...

Zafer Çağlayan Meclis'te Kendisini Böyle Savundu...
"İtibarsızlaştırmak ile büyük bir yalan ile karşı karşıyayız. Yine de bu ülke için canımız feda olsun.

SAAT KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ

"Bahse konu saatin şahsım tarafından alındığını ve bedelinizi tarafımda ödendiğini belirtmiştim. Bir kez daha anlatıyorum. Bu saat tarafımda alınmış, bedeli tarafımda ödenmiş ve mal beyanıma da girmiştir arkadaşlar. 

Rıza Zarraf'ın uçağı ile gittiğim iddiasına gelince, siz insanların suçlu olupolmadığını nereden biliyorsunuz. Defalarca hac ve umre ziyareti yaptım. Bu ziyaretin bedeli de tarafımda ödenmiştir. Bu bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Geçin bu işi, bu işten size ekmek çıkmaz. Kaldı ki hac, umre gibi konuların böyle konulara malzeme yapılması, yakışmaz. 

UÇAKTAKİ ALTINLAR

Gelelim, İstanbul'da bir uçakta 1,5 ton altın bulunmasına. Gana'dan gelen bir uçak, eksik belgeleri olduğu için durdurulmuştur. Sonra belgeler tamamlanmıştır Dubai'ye gitmiştir. Gerek gümrük gerek diğer işlemlerde adım dahi geçmezken, adım ile ilişkilendirilmiştir.
Gana'dan gelen uçakla ilgili işlemler yapılmış ve kesilecek cezalar kesilmiştir. Benim ve bakanlığımın görev alanına giren hiçbir husus yoktur. 
Halkbank

HALKBANK KREDİLERİ

Zarraf"in Halkbank kredilerinin düşürülmesi iddiasına gelelim... Ortada tipik bir yargısız infaz çabası vardır. Halkbank, kamu bankası statüsündedir, İran'da temsilciliği olduğu için de devrededir. Halkbank'ın, İran'la ilgili işlemleri, müfettişlerce daha önce incelenmiştir. " (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com