Zafer Haftası etkinliklerinin programı açıklandı

Zafer Haftası etkinliklerinin programı açıklandı
Kütahya Valiliği, 30 Ağustos'ta düzenlenecek Zafer Bayramı ve Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü ile Zafer Haftası etkinlikleri programını açıkladı.

Kütahya Valiliği, 30 Ağustos'ta düzenlenecek Zafer Bayramı ve Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü ile Zafer Haftası etkinlikleri programını açıkladı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Zafer Bayramı törenleri, 30 Ağustos Salı günü 08.30-08.45 saatleri arasında Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, 09.00-09.30 saatleri arasında Orduevinde Vali Kenan Çiftçi tarafından tebriklerin kabulüyle başlayacak.
Saat 13.00'ten itibaren Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe Çalköy beldesinde bulunan Zafertepe'deki anıt alanında mehter konseri verilerek, Zafer Anıtı'na çelenkler sunulacak. Saygı duruşu, saygı atışı, İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve bayrağın göndere çekilmesiyle başlayacak törende, Kütahya Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu tarafından konuşma yapılacak ve bir subay araziyi tanıtacak.
Tören alanında, tören komutanının birliklerini takdimi sonrası Vali Çiftçi, Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından tören birlikleri denetlenip halkın bayramı kutlanacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Dumlupınar Üniversitesinden (DPÜ) bir öğrencinin gençlik adına konuşması, Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Salih Şen'in konuşması, iki öğrencinin şiir okuması, Vali Çiftçi'nin konuşmasına yer verilecek. Tören, ''5. Büyük Zafer Koşusu'' ve ''5. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Bisiklet Turu'' ödüllerinin verilmesiyle tamamlanacak.

-ZAFER HAFTASI ETKİNLİKLERİ-

Kütahya'da, Zafer Haftası etkinlikleri, 26 Ağustos Cuma günü ''Sevgi Yolu'' diye bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde mehter takımı eşliğinde 17.00-18.00 saatleri arasında yapılacak ''89. Yıl Kurtuluş Yürüyüşü'' ile başlayacak.
26-27 Ağustos'ta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde, 30 Ağustos'ta Zafertepe Çalköy beldesinde Zafertepe'deki müzede ''Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya'' konulu fotoğraf sergisi sunulacak.
29 Ağustos'ta Valilik önünde saat 21.00'den itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarının konserine yer verilecek.
30 Ağustos'ta Dumlupınar ilçesinde saat 10.30'dan itibaren ''5. Büyük Zafer Koşusu'' gerçekleştirilecek.
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde başlayacak ''5. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Bisiklet Turu''nun Eskişehir-Kütahya-Dumlupınar etabı, 30 Ağustos'ta saat 08.15'te Eskişehir'de başlayıp Dumlupınar'da sona erecek.

-89. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ-

Kütahya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümünü kutlama etkinlikleri, 30 Ağustos'ta 16.30?17.00 saatleri arasında Valilik önünde Tugay Komutanlığı Bando Takımının gösterisiyle başlayacak.
Etkinlikler, Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tebriklerin kabulü, Belediye binası önünde tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi, kutlama mesajlarının okunması, Türk Silahlı Kuvvetleri adına bir subayın konuşması, bir öğrencinin şiir okuması, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Asım Okat'ın konuşması ile devam edecek.
Tören, bir öğrencinin şiir okuması, Belediye Başkanı Mustafa İça'nın konuşması, mehter takımının gösterisi, halk oyunları topluluklarının gösterisi ve bando eşliğinde tören geçişiyle tamamlanacak.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com