Zafer Haftası Kutlamaları

Zafer Haftası Kutlamaları
Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde, 25 Ağustos günü başlayan Zafer Haftası etkinlikleri 'Kocatepe Yürüyüşü' ve kutlamalarla devam ediyor.

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde, 25 Ağustos günü başlayan Zafer Haftası etkinlikleri 'Kocatepe Yürüyüşü' ve kutlamalarla devam ediyor.

Afyonkarahisar Kocatepe Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan Zafer Haftası etkinlikleri, Büyük Taarruz'un başladığı ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtının bulunduğu Kocatepe'de devam etti. Kocatepe'de düzenlenen programa TBMM Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Haluk İmga, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen izciler katıldı.
Zafer Haftası kutlama etkinlikleri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Anıtı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Saygı duruşu sırasında askerler tarafından saygı atışı yapıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in gönderdiği kutlama mesajları okunduktan sonra Garnizon Komutanı Tuğgeneral asım Bülent Aker, Zafer Haftası'nın önemini anlatan bir konuşma yaptı. Tuğgeneral Aker, 'Ülkemizin bugünkü kazanımlarının dönüm noktasını teşkil eden ve Milli Mücadele'nin önemli bir aşamasını oluşturan Büyük Taarruz'un bu yıl 87'inci yıldönümünde haklı bir gururla ve büyük bir coşkuyla kutladığımız Büyük Zafer Bayramımız kutlu olsun' dedi.
Tuğgeneral Aker, bu günün Türk yurdunu ele geçirmek isteyen güçlerin ve zihniyetin kesin olarak mağlup edilmesini sağlayan büyük zaferin ilk günü olduğunu söyledi. 30 Ağustos Zaferi'nin, Türk Milleti'nin asil karakterini ve özgürlüğe olan tutkusunu gösteren kutsal bir abide olduğunu anlatan Tuğgeneral Aker, 'Bu Zafer Türk'ün kahramanlık destanı olduğu kadar mazlum milletlere örnek olan bir uyanış ve yükselişin ifadesidir' dedi.
Garnizon Komutanı Aker, İzci Lideri Murat Yavuz'a Türk Bayrağı verdikten sonra Kurmay Binbaşı Bayram Öner de kutlama törenine katılanlara Büyük Taarruz'u anlattı. Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçekleştirdiği büyük zaferi anlatan Binbaşı Öner, savaşın yaşandığı tepeleri top atışlarıyla gösterdi. Kocatepe Başkomutan Anıtı'nda yapılan törenin sona ermesi ile birlikte Büyükkalecik beldesinde bulunan Yüzbaşı Agah Efendi Şehitliği'ne geçen protokol üyeleri, şehitliği gezerek dua etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com