Zafer Havalimanı İhalesi Yeniden Yapılacak(mış)

Zafer Havalimanı İhalesi Yeniden Yapılacak(mış)
AKP, Kütahya, Afyon ve Uşak Milletvekilleri Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun aralarında da yer aldığı bir heyetle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret ederek 01 Nisanda ihaleye çıkarılan; ancak hiç bir firma tarafından ihalesine teklif ve

AKP, Kütahya, Afyon ve Uşak Milletvekilleri Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun aralarında da yer aldığı bir heyetle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı ziyaret ederek 01 Nisanda ihaleye çıkarılan; ancak hiç bir firma tarafından ihalesine teklif verilmeyen Zafer Havalimanı ile ilgili bilgi aldılar.

AKP, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak Milletvekilleri Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun da yer aldığı bir heyetle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la TBMM 'de biraraya gelerek Zafer Havalimanı hakkında bilgi aldılar. Yapılan görüşmede; YAP-İŞLET-DEVRET yöntemiyle yapılacak 2'nci ihale için hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığı ve kısa bir süre içinde ilanın yapılacağı bildirildi. Ancak havalimanın ne zaman yeniden ihaleye çıkacağı ile ilgil net bir tarih verilmedi.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Uşak'ın ihtiyacını karşılayacak Zafer Bölgesel Havalimanı'nın yapım, işletim ve devrine ilişkin ihaleyi 1 Nisanda gerçekleştirmişti; ancak ihaleye teklif veren firma olmadığı için ihale başka bir tarihe ertelenmişti. DHMİ Genel Müdürlüğü, Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havalimanı ihalesini, Yap-İşlet-Devret modeliyle kapalı teklif alma usulüyle gerçekleştirmişlerdi.
İhaleye tekliv veren firma olmadığı için ihale belli bir tarih verilemeden ertelenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com