Zafer Havalimanı Üçüncüde Zor Alıcı Buldu!

Zafer Havalimanı Üçüncüde Zor Alıcı Buldu!
Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihaleye çıkartılan Zafer Bölgesel Havalimanı üçüncü ihalesinde alıcı buldu. 10 firmanın ihale dosyası satın aldığı proje için sadece IC İçtaş Holding teklif verdi. Zafer Havalimanını 29 yıl 11 ay İçtaş işletecek.

Daha önce iki kez ihalesi ertelenen Zafer Havalimanı ihalesi nihayet sonuçlandı. İhaleye daha önce katılan olmaması nedeniyle üçüncü kez düzenlenen ihale için sadece bir şirketin teklif vermesi de dikkat çekti.
10 şirketin teklif dosyası satın aldığı ihalede sadece IC İçtaş Holding teklif verdi. İhaleyi gerçekleştiren Görevlendirme Komisyonu trafından, teklif sahibi firma ile iç zarf açılmadan önce pazarlık yapılarak, IC İçtaş İnşaat A.Ş. tarafından kapalı zarf içinde sunulan 32 yıllık işlem süresi, 2 yıl 1 ay düşürülerek, 29 yıl 11 aylığına ihale sonuçlandırıldı.

11 FİRMA DOSYA ALDI
1 FİRMA TEKLİF VERDİ
Yap-İşlet-Devret modeli ile uluslararası ihaleye çıkarılan Zafer Havalimanı'nın ihale sonucu komisyon tarafından onaylandıktan sonra öncelikli olarak DHMİ Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu tarafından görüşülerek karara bağlanacak. Ardndan Ulaştırma Bakanı tarafından onaylanması halinde; nihai onay için Yüksek Planlama Kuruluna gönderilecek. Bunun ardndan İçtaş Holding ile DHMİ Genel Müdürlüğü arasında sözleşme imzalanarak yatırım dönemi başlamış olacak.
Yapımı planlanan Zafer (Kütahya Afyon Uşak) Bölgesel Havaalanında; 3000 m x 45 m. pist, bağlantı taksi yolu, apron, terminal binası, kule, itfaiye garaj binası, genel maksatlı garaj binası, giriş kontrol binası, apron bariyer binası, güç-ısı merkezi binası ve çevre tel örgü, çevre güvenlik yolu ve sistemleri ile bunlara ilişkin her türlü elektronik, elektrik, mekanik, güvenlik sistemlerinin temin ve tesisi, tesislerin tefrişi, bakım ve onarımları gerçekleştirilecek. (AkisGazetesi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com