Zafer'de Son Durum

Zafer'de Son Durum
Kütahya Belediye Başakanı Mustafa İça 'Zafer Meydanı Genişletme' projesisinde son durum hakkında bilgiler verdi. Projede yeni düzenlemler ve değşiklikler yaptıklarını, projenin son şeklini almaya başladığını açıklayan İça;” Şu an proje

Kütahya Belediye Başakanı Mustafa İça 'Zafer Meydanı Genişletme' projesisinde son durum hakkında bilgiler verdi. Projede yeni düzenlemler ve değşiklikler yaptıklarını, projenin son şeklini almaya başladığını açıklayan İça;” Şu an projemize engel olan unsur İl Özel İdaresi tarafından açılan mahkeme sürecidir. Mahkeme süreci proje bakımından olumlu sonuçlandıkatan sonra Kütahya Belediyesi olarak Kütahya'nın marka şehirler arasında yer alması için çalışacağız” dedi.
“DEĞİŞİKLİKLER SON HIZLA DEVAM EDİYOR”
Kütahya Belediye Meclisi'nin ekim ayı olağan toplantısında açıklamalarda bulunan Mustafa İça, şehir meydanlarının oluşturulması ve oluşturulan şehir meydanlarının geliştirilmesi için belediyelerin gereken çalışmları yaptığını belirterek, Kütahya Belediyesi olarak Zafer Meydanı'nın genişlemesi için daha önce bir proje hazırlattıklarını; ancak projde bazı eksikliklerin olduğunu oluşan ekskiklerin uzmanlar tarafından giderilmeye başlandığını söyledi.
“ZAFER İÇİN İÇA'YA TAM YETKİ”
Kent meydanalarına ne kadar önem verilirse şehir tanımlarının o kadar değer kazanacağını vurgulayan İça, Zafer Meydanı'nı genişletme projesi sırasında araç akışının sıkışmaması ve trafik akışının rahat olarak sağlanması için daha önce hazırladıkları projde gerekli değişikliklerin yapılabilmesi ve diğer değişiklikler için Kütahya Belediye Meclisi'nden tam yetki aldı.
“VALİKLİK VE BELEDİYE BİNASI ŞİMDİLİK YIKILMIYOR”
Yaptıkları değişiklikler hakkında bilgi veren Mustaf İça, şimdiki proje aşamasında Valilik Binası ile Belediye Başkanlığı binasını yıkmayacaklarını zamanla projenin ilerleyen aşamlarında bu yerleri yıkacaklarını belirterek, Eski Atatürk İlköğretim Okulu'nun ise yıkılması gerektiğini okulun arazisine iş yerlerinin inşaa edileceğini, inşaa edilecek olan iş yerlerinin altına otopark yapacaklarını ve bu oluşturulacak işyerlerinin mimarisinin ise piyano tuşları gibi olarak şekillendirileceğini söyledi.
“VAZO DAHA DA BÜYÜYECEK”
Vazo'nun belediye binasına doğru kaydırılacağını vurgulayan İça, aynı zamanda Vazo'nun şimdi boyutunda daha büyük olarak inşaa edileceğini de vurguladı. Vazo'nun Kütahya ile bütünleştiğine dikkat çeken İça;”Vazomuzu daha da büyük bir şekilde inşaa ederek Kütahyamızın tanıtılmasını sağlayacağız. Çünkü Kütahya'ya gelen insanların ilk gördükleri ve yanında fotoğraf çektirdikleri en güzel değerlerimizden bir tanesi de Zafer Meydanımızı süsleyen vazomuzdur” dedi..
“ÇİMLERDEN DENİZ DALGALARI OLUŞTURULACAK”
Atatürk Bulavarı'nın bulunduğu yere yeşil alan yapacaklarını belirten İça, yeşil alanı deniz dalgaları şeklinde oluşturacaklarını vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:” Kütahya'da deniz yok ama ben birçok şehirde bu tür deniz dalgaları şeklinde oluşturulmuş yeşil alanlar gördüm. Hem yeşil alan oluşturmuş olacağız hemde deniz izlenimi vereceğiz.” dedi.
“İL ÖZEL İDAESİ İLE ANLAŞILDIĞI TAKTİRDE PROJEYE BAŞALANILACAK”
İl Özel İdaresi ile yaşadıkları mahkeme sürecini de değerlendiren İça;”Projemizin tam anlamıyla hazırlanması için İl Özel İdaresi'nin açmış olduğu mahkemeden vazgeçmesi gerekiyor ki bizde belediye olarak projelerimizi rahat rahat hazırlayabilelim. Mahkemeden vazgeçilmesi halinde İl Özel İdaresi ile oturup projemize son şeklini vereceğiz ve meydan genişletme projemize başlayacağız. Projeye engel olarak İl Özel İdaresi'nin açmış olduğu mahkeme görünüyor; çünkü devam eden bir maheme süreci var bu mahkem sürecinin nasıl sonuçlanacağını tahmin etmek güç bir durum. Biz meydan genişletme projemizle ilgili gereken plan ve projelerimizi hazırlarız ama mahkmeden bizim istediğimiz sonuç çıkmadığı taktirde hazırladığımız proje boşa çıkabilir. Onun için öncelik hedefimiz İl Özel idaremiz ile olan mahkeme sürecini olumlu bir şekilnde neticelendirmek ve projemize bir an önce başlamak istiyoruz” dedi.
Özel Haber/ Mustafa AKSU

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com