Zafer'de son viraj!..

Zafer'de son viraj!..
Ulaştırma Bakanlığı'nın Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile ihale edilen Zafer Bölgesel Havaalanı projesini önümüzdeki haftalarda Yüksek Planlama Kurulu'nun (YPK) onayına sunacağı belirtildi. YPK onayının ardından ana sözleşmesi imzalanacak olan projenin

Ulaştırma Bakanlığı'nın Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile ihale edilen Zafer Bölgesel Havaalanı projesini önümüzdeki haftalarda Yüksek Planlama Kurulu'nun (YPK) onayına sunacağı belirtildi. YPK onayının ardından ana sözleşmesi imzalanacak olan projenin temellerinin de bu yıl sonuna kadar atılması planlanıyor.
Ulaştırma Bakanlığının diğer ''dev'' projesi olan Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havaalanında da son aşamaya gelindi. Buna göre, YİD modeliyle ihale edilen proje konusunda da Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle Hazine Müsteşarlığı arasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı.
Böylece Ulaştırma Bakanlığı, Zafer Bölgesel Havaalanı Projesini gelecek hafta YPK onayına sunacak. Onayın ardından ihaleyi kazanan şirket ile ana sözleşmesi imzalanacak bu projenin temelinin de Aralık ayında atılması öngörülüyor.
-TÜRKİYE'NİN İLK BÖLGESEL HAVAALANI-
Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin arasına yapılacak Zafer Havaalanı, bölgesel özellik taşıyacağı için de Türkiye'de ilk olacak. Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havaalanı'nın ihalesinde, IC İçtaş İnşaat tek teklif veren firma olmuş ve İhale Komisyonunun talebi üzerine 32 yıl olan işletme süresi teklifini 29 yıl 11 aya çekmişti. İşletme süresi dışında olmak üzere, tesisin yapım süresi ise 36 ay olarak belirlenmişti. Gelecek ay başlanması planlanan havaalanı inşaatının 2 yılda tamamlanması öngörülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com