"Zaferler eğitim orduları ile kazanılır"

"Zaferler eğitim orduları ile kazanılır"
Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahar Temel 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, 0 zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak

Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahar Temel 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, 0 zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.” dedi. Aynı zaman da eski bir eğitimci olan Başkan Temel Öğretmenler günü ile ilgili açıklamasında çarpıcı açıklamlarda bulundu.
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Başöğretmenlik unvanının verilişinin 81'nci ve bu tarihi günün, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının 28'nci yıl dönümünün kutlandığı bugün bir kez daha; hiçbir maddi kıymetle ölçemeyeceklerini belirten Temel, saygıdeğer öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını belirtti.
Öğretmlerin bir toplumun kalkınmasında çok önemli rol oynadığını belirten Temel konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Milletimizin ruh ve karakterine biçim veren, yarınların mimarı kıymetli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bilgi, kültür ve deneyimi; anlatarak, göstererek, benimseterek geleceğimiz olacak kuşaklara aktaran, toplumsal sürekliliğin sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirenler yine öğretmenlerimizdir. Eli, gözü, dikkati, muhakemeyi eğiten; duyguları geliştiren, iradeyi güçlendiren, girişimciliği teşvik eden, azim ve dayanıklılığı kuvvetlendiren bir eğitim anlayışının gelişmesi ve yerleşmesi için, öğretmenlerimizin büyük gayretler içinde olduğunu görmekteyiz.
Milletimizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin tek yolu; eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sistemidir. Türk milletine mensup olma bilincinin anlaşılmasında, yayılmasında en önemli fonksiyona sahip olan öğretmenlerimizin; geçinme zorlukları, eğitimde araç-gereç eksikliği, okul ve derslik yetersizliklerinin olduğu bilinen bir gerçektir. Gelecek nesilleri teslim ettiğimiz ve aksatmadan yapılması elzem işler yüklediğimiz bu kardeşlerimizin; başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarı kazanması gerektiği herkesin dikkat etmesi ve çözüm üretmesi gereken bir noktadır. Değerler sistemimizde bu denli önemli bir yere sahip olan öğretmenlerimizin, yaşam standartlarının da hak ettiği konuma getirilmesi; itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de sağlayacaktır.
Görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin bu özel günlerini kutluyoruz. Onları daima baş tacı yapan Tunçbilek Belediyesi olarak her fırsatta yanlarında ve yollarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com