"Zalimlere taşeronluk yapan AKP..."

"Zalimlere taşeronluk yapan AKP..."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Zalimlere taşeronluk yapan AKP iktidarının değerlerinden uzaklaştırdığı, içini boşalttığı Ankara'yı, yeniden mazlum milletlerin dara düştüğünde başvurduğu, örnek aldığı Ankara yapacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın başkent oluşunun 89.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

"Bağımsızlık, özgürlük ve Cumhuriyetin kararlı savunucusu olan Başkent Ankara, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın karargahı olarak görev yapmıştır" diyen CHP Genel Başkanı'nın mesajı şöyle:

"TBMM'den top seslerinin duyulduğu günlerde bile değerlerinden ödün vermeyen Ankara, Mustafa Kemal önderliğinde Kurtuluş Savaşımız zaferle taçlandırıldıktan sonra da, Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu olarak demokrasinin, adım adım çoğulculuğun ve çok sesliliğin merkezi olarak mazlum milletlere örnek olmuştur.

Ne yazık ki, Başkent Ankara AKP iktidarında, mazlum milletlerin dara düştüğünde başvurduğu, örnek aldığı Ankara olmaktan çıkarılmış, değerlerinden uzaklaştırılmış ve içi boşaltılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak sözümüz söz; zalimlere taşeronluk yapan AKP iktidarının değerlerinden uzaklaştırdığı, içini boşalttığı Ankara'yı, yeniden mazlum milletlerin dara düştüğünde başvurduğu, örnek aldığı Ankara yapacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara'nın Başkent oluşunun 89. yılını içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ankara'yı başkent ilan edenleri, Başkent Ankara'yı bugünlere taşıyanları ve değerleriyle birlikte geleceğe de taşıyacak olanları sevgiyle, saygıyla selamlıyorum." 
 (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com