Zam protestoları çığ gibi büyüyor!

Zam protestoları çığ gibi büyüyor!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplumun her kesimini zamlar konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Tekin, “Bu kadar yüksek oranda zammı ilk kez Türkiye görüyor. Bu zamlarla ilgili CHP olarak bizler ve sivil toplum örgütleri olarak Türkiye’nin her tarafında önümüzdeki günlerde zamları protesto edeceğiz. Miting anlamında değil ama çeşitli illerde zamlara karşı protestolar, tepkiler oluşacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplumun her kesimini zamlar konusunda duyarlı olmaya davet ederek, “Bu kadar yüksek oranda zammı ilk kez Türkiye görüyor. Bu zamlarla ilgili CHP olarak bizler ve sivil toplum örgütleri olarak Türkiye’nin her tarafında önümüzdeki günlerde zamları protesto edeceğiz. Miting anlamında değil ama çeşitli illerde zamlara karşı protestolar, tepkiler oluşacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TBMM’de, Danimarka’daki Türk kökenli siyasetçilerden oluşan Ortak Akıl Platformu üyelerini kabulünden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının, “Son zamları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Gürsel Tekin, şöyle yanıt verdi:

“Bu kadar yüksek oranda zammı ilk kez Türkiye görüyor. Bu zamlarla ilgili CHP olarak bizler ve sivil toplum örgütleri olarak Türkiye’nin her tarafında önümüzdeki günlerde zamları protesto edeceğiz. Kabul edilebilir zamlar değildir. Sayın Bakan’ın ifadelerinde de daha önümüzdeki günlerde zamların sıralanacağının da müjdesini vermiş oldu. AKP deyince akla üç şey geliyor; zam, zulüm ve işkence geliyor. Bu da AKP’ye en uygun slogan.”

“Miting mi olacak?” sorusuna da Tekin, “Hayır miting anlamında değil ama çeşitli illerde zamlara karşı protestolar, tepkiler oluşacak. Toplumun her kesimini zamlar konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz” yanıtını verdi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com