Zaman muhabirinin sorusu Başbakan'ı fena kızdırdı

Zaman muhabirinin sorusu Başbakan'ı fena kızdırdı
Almanya’ya gidecek olan Başbakan Erdoğan havalimanında açıklamalarda bulundu.

Almanya seyahati öncesi basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan gazetecilerin çarpıcı soruları karşısında çok sinirlendi. Sinirlendiği yüzünden belli olan Başbakan’ın gazetecilerle polemiğe girmesi basın toplantısına damga vurdu.

 

Başbakan Erdoğan, Zaman muhabirinin sorduğu "17 Aralık'ta başlatılan operasyonla ilgili bir sorum olacak. Operasyondan 8 ay önce MİT tarafından , Reza Zarrab'ın söz konusu bakanlarla ilişkide olduğu MİT'in de sizi uyardığı yönünde bir rapor yansıdı. Böyle bir rapor sunuldu mu?" sorusuna şu yanıtı verdi:

 

MİT bir defa uyarı yapmaz. Tespit yapar. Bir diğeri de burayla ilgili olarak da bakın MİT'in bu raporuna ulaşacak kadar paralel yapı ile beraber çalışıyorsunuz, temsilcisi durumuna düşüyorsunuz.

Bak MİT'in raporunu bilecek kadar ona nüfuz edecek kadar paralel yapı. Müşterek çalışıyorsunuz. Söylemediğinizi söylettiriyorsunuz. Sen değil, patronlarınız. Bu şekilde de bu işlere nüfuz etme yollarına gidiyorsunuz. MİT'in bu tür belgelerine nasıl ele geçiriliyor? MİT sürekli gizlilik kaydıyla çalışır. Bu halde sizlerin, yada oraların eline geçiyor? Burası çok tehlikeli bir gidiş. Bakın bu ülkeyi sevmek değildir.

İsmi geçen zat ile ilgili bana bugüne kadar hiçbir suç duyurusu gelmemiştir. Dolayısıyla patronlarınız da duymuştur herhalde. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com