Zaman yazarı Cemaat'i kızdıracak!

Zaman yazarı Cemaat'i kızdıracak!
Zaman'ın muhalif yazarı Etyen Mahçupyan;"Bugün seçim olsa oyum AKP'ye" dedi

Zaman Gazetesi'nin yazarı Etyen Mahçupyan Cemaat'İn hiç hoşuna gitmeyecek açıklamalar yaptı. Cemaat'in yargı ve polis içindeki yapılanmasını itiraf eden Mahçupyan cemaati eleştirerek AKP'ye oy vereceğini açıkladı.

İktidarın baş destekçilerin Yeni Şafak gazetesine konuşan Mahçupyan;  "Hizmet Hareketi emniyet ve yargıda hayal edemediği bir güce kavuştu. Bu güç cemaat içinde bazı kişileri yeni hayaller kurmaya yöneltti." dedi.

"OPERASYON İYİ NİYETLİ DEĞİL, OYUM AK PARTİYE"

Cemaatin yolsuzluk operasyonuyla hükümeti içerden yıkmaya çalıştığını söyleyen Mahçupyan oyunun rengini açık açık söyledi. Zaman yazarı süreci şöyle özetledi;
"Dershanelerin kapatılması meselesinde ben dershanelerin varlığına karşı olmakla birlikte vicdani açıdan kendimi Hizmet Hareketi'nden yana hissettim. Fakat bu son dosyalarla, 17 Aralık operasyonunda bu işi yapanların iyi niyetli olmadığını düşündüm. Bu yüzden, yarın seçim olsa oyumu AK Parti'ye veririm. Çünkü, bu tür taktiklerle iktidar değişikliğinin doğru olmadığına inanıyorum. Şu anda, AK Parti'nin içeriden çökertilebilmesinin imkânları aranıyor. 'Yolsuzluk yapıyor', 'El Kaide ile ilişkisi var' diyerek veya ekonomiyi darmadağın ve yönetilemez hale getirip halkı AK Parti'den uzaklaştırarak; bu çabalarla eşzamanlı bir biçimde AK Parti'yi içeriden parçalayarak bir alternatif oluşturma arayışı var."

"YARGI VE POLİSTE CEMAAT YAPILANMASI"

"AK Parti iktidarıyla birlikte muhafazakar kesim siyasette, iş dünyasında, bürokraside etkinleşti. Muhafazakar kesimde özellikle bürokraside yekpare bir biçimde en etkili olan 'Hizmet Hareketi'ydi. Bürokratik güç sahibi olmak, iktidarın parçası olmak demektir. Emniyet ve özerk bir alan olan yargı kadrolarına sahip olması sebebiyle Hizmet Hareketi birdenbire kendisini iktidarın göbeğinde buldu. Ve belki de hayal edemediği bir gücü kullanabileceği bir noktaya geldi. Bu güç de muhtemelen Hizmet Hareketi içerisindeki bazı kişileri yeni hayaller kurmaya yöneltti." (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com