Zaman yazarından Hükümet'e zeytin dalı

Zaman yazarından Hükümet'e zeytin dalı
Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, AKP-Cemaat savaşının en ateşli günlerinde AKP'ye sıcak mesajlar verdi.
Taraflara anlaşma çağrısında bulunan Hüseyin Gülerce, "Kararım şimdiden net. Hüseyin Gülerce olarak bir oyum var. AK Parti adayına oy vermeyi düşünüyorum." diye yazdı.
 
Hükümet-Cemaat geriliminde ortalık toz duman. Tansiyonu düşürme adına sürpriz bir açıklama Hüseyin Gülerce'den geldi. Geçen hafta operasyonu değerlendirdiği yazısında "Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" diyen yazar, bugünkü köşesinde herkesi yangına su dökmeye çağırdı. 

İşte Hüseyin Gülerce'nin köşe yazısından önemli detaylar:
 
HEP BİRLİKTE HORLANDIK
 
"Gelinen noktada her şeye rağmen bu yangın söndürülebilir. Zararın neresinden dönülse kârdır." diyen Gülerce, iktidara bu sözlerle zeytin dalı uzattı:
 
"Şahsen öncelikle, yatıştırıcı üslubu öne çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Birbirimizin iyi taraflarını, iyiliklerini konuşalım, yazalım. Yangına körükle gidilmesin. Bu günlere kolay gelinmedi. Hep birlikte horlandık, aşağılandık, ötekileştirildik. Hep birlikte din ve vicdan özgürlüğünü, Türkiye’nin askeri vesayetten kurtulmasını savunduk. 12 Eylül 2010 referandumundaki demokrat ittifak, Türkiye’nin önüne yeni kapılar açtı. Bu kapıların muhafazakâr, demokrat, özgürlükçü, liberal kesimlerden oluşan büyük kitlenin üzerine kapanmaması gerekir."
 
BARIŞ İÇİN ÜÇ İLKE
 
Gülerce, dün twitter hesabında barış için yazdığı üç temel ilkeyi bu kez de köşesinde tekrarladı.
 
1) Birincisi; yolsuzluk, rüşvet, devletin malına göz koyma, yetimin hakkını çiğneme karşısında kimse taviz vermemelidir.
 
2) İkincisi, devlet içinde seçilmiş iktidara karşı, paralel güç oluşturma, kafa tutma, tuzak hazırlama peşinde olan kim varsa gözünün yaşına bakılmasın. İktidar da bürokraside, sadece liyakati, dürüstlüğü, hukuka riayet etmeyi kıstas almalıdır.
 
3) Üçüncüsü, laf getirip götürenlere, kara propagandaya, iftiralara prim verilmemelidir.
 
AK PARTİ ADAYI OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM
 
Üçünçü kişilerin seçimle ilgili söylentilerine itibar edilmemesini isteyen Gülerce, Hürriyet'in Pazar ekinde yayınlanan sözlerini hatırlatarak yazısını tamamladı:
 
"Mesela, “Cemaat İstanbul’da şu adayı destekleyecek, falan partiyle ittifak edecek” söylentileri, yangına benzin dökmektir. Şahsen ben bu meselede, Hürriyet’in Pazar ekinde yayımlanan şu cevabı verdim: “Öncelikle Hizmet hareketi hakkında konuşamam. Yerel seçimlerde aday daha fazla öne çıkıyor. İnsanlar yaşadığı şehre, ilçeye kimin daha yararlı olacağına bakıyor. Bazı yerlerde, iktidar partisinden başkan olursa daha fazla hizmet gelir, düşüncesi de etkili oluyor. Son hükümet-cemaat meselesinden dolayı gönlüm kırık olsa da, ben oyumu, yaşadığım Yalova’ya göre kullanacağım. Kararım şimdiden net. Hüseyin Gülerce olarak bir oyum var. AK Parti adayına oy vermeyi düşünüyorum.”  Yangın, hâlâ söndürülebilir…"

Hüseyin Gülerce'nin köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com