Zaman yazarından şok yazı

Zaman yazarından şok yazı
Zaman gazetesi yazarı gezi parkı olayında hükümeti nasıl suçladı

Gezi parkı eylemleride yaşananlara yandaş medya yazarları bile tepkisiz kalamadılar. Zaman gazetesi yazarlarından Melih Arat blog sayfasında olayların nasıl bu hale geldiğini, halkın ne istediğini ve Başbakan'ın yanlışlarını yazdı.

Olayların son birkaç günün meselesi olmadığını son 10 yılda yaşanan birçok hadisenin etkisi olduğunu söyleyen Arat yazısına şu sözlerle başladı;

"Son bir yılda belki 10 kere nezaketli bir şekilde yazdım; başımızdakiler kibirle kapattıkları gözlerini, kulaklarını ve kalplerini açmalılar.

Olay ne AVM’dir, ne de ağaçtır. O taşınan ağaç, Birinci Dünya Savaşı’nı çıkaran Avusturya veliahtının öldürülmesi olayı gibi sadece bir tetikleyicidir. Gerçek sebep değildir. Cumhuriyet Bayramı’nı kutlatmazsan, 19 Mayıs’ı kutlatmazsan, içkinin satışını belirli sürelerde yasaklayarak söz verdiğin halde insanların yaşam alanlarına müdahale edersen olacağı budur."


Tüm süreçte hükümetin hataları ve yapılan yanlışları tek tek yazan yazar yazısını Başbakan adına özür dileyerek bitirdi.

Melih Arat'ın bu yazısını neden gazete köşesinde değil de blog sayfasında yayınladığı ise tabi ki merak konusu. (MRO)

Yazının tamamı için tıklayınız

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com